• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lokata firmowych nadwyżek

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 11:49
Gdzie lokować nadwyżki, które wygenerowała firma? tutaj Rozpatrujemy kilka opcji. Która według Państwa jest najlepsza?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

30.3.2015 14:44
Inwestycja w sprzęt, inwestycja w kadry, w innowacje to sie zawsze oplaca. Pieniądze w firmie nie moga lezeć. Na lokacie tez niestety nic nie zyskamy. Oczywiscie jakies rezerwy trzeba miec, ale ogolna zasada - inwestowanie w firmę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 11:35
Najlepiej w fundusze inwestycyjne. Jest ryzyko w przypadku funduszy o dużym zaangażowaniu w akcje, dla ostrożniejszych fundusze rynku pieniężnego, bądź obligacyjne.
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 10:21
Na pewno inwestowanie w sprzęt się opłaci, podobnie jak w nowe technologie, jeśli mamy zakład produkcyjny. Akcje i obligacje to też nie jest głupia sprawa.
Mnie zastanawia za to, jaką kwotę firma powinna jednak mieć na tym bieżącym rachunku? Jak to wyliczyć najlepiej? Chodzi o jakiś procent kapitału?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:06
Żadna firma nie powinna sobie pozwolić na zbytnie odkładnie.
Jak pisał gość
Gość napisał
Inwestycja w sprzęt, inwestycja w kadry, w innowacje to sie zawsze oplaca. Pieniądze w firmie nie moga lezeć. Na lokacie tez niestety nic nie zyskamy. Oczywiscie jakies rezerwy trzeba miec, ale ogolna zasada - inwestowanie w firmę.


Zawsze można w coś zainwestować. Kto stoi ten się cofa.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:06
Żadna firma nie powinna sobie pozwolić na zbytnie odkładnie.
Jak pisał gość
Gość napisał
Inwestycja w sprzęt, inwestycja w kadry, w innowacje to sie zawsze oplaca. Pieniądze w firmie nie moga lezeć. Na lokacie tez niestety nic nie zyskamy. Oczywiscie jakies rezerwy trzeba miec, ale ogolna zasada - inwestowanie w firmę.


Zawsze można w coś zainwestować. Kto stoi ten się cofa.
Cytuj
Bogdan

Niezarejestrowani

22.8.2015 21:13
Hmm, temat trochę ciężko, bo to spore ryzyko z inwestycją nadwyżek. Mogę jednak z czystym sumieniem polecić Pana Piotra Bralczyka (zarabiajmy.pl). Zna się bardzo dobrze na tym co robi. Ma spore doświadczenie w finansach i na dodatek dba o klienta. W 2011 roku założyłem firmę budowlaną (małą działalność), całkiem sprawnie mi szło i udało mi się uzyskac nadwyżki. Chciałem rozwijac firmę, no to jedyną opcją była dla inwestycja. Udało się, więc bardzo polecam wszystkim. Czasem warto zaryzykowac, ale z głową!
Cytuj
PakulaMac

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.8.2015 12:06
Ja myślę, że najlepiej, choć to też oczywiście zależy od branży, inwestować w sprzęt czy w innowacje. Wprowadzać nowe procedury, udoskonalać produkt, próbować wchodzić na obce rynki.
Niestety prowadzenie firmy nie jest prostą sprawą i mało to jest na tyle genialny, że wszystko potrafi.
Dobrze, gdy taki właściciel ma dobrych doradców. A jeśli nie, to chyba takich doradców można wynająć?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

24.8.2015 21:39
Kiedy firma ma nadwyżki, jej właściciel musi bardzo rozsądnie podejść do jej rozdysponowania. Przede wszystkim musi pamiętać, żeby "nie przejeść tych środków". Wielu właścicieli firm, szczególnie mikroprzedsiębiorców wydaje pieniądze nierozsądnie, na rzeczy których nie potrzebuje. Od lat panuje takie przekonanie, że aby nie płacić podatków trzeba robić koszty. Z Bogiem sprawa, kiedy pieniądze idą na rozwój zakładu. Ale znaczna część przedsiębiorców wydaje wszystkie pieniądze, aby miesięczny bilans wyszedł na zero. I często się zdarza, że po kilku miesiącach firma nie istnieje. Bo nie ma na bieżące potrzeby, ZUS, itp. Tak więc nadwyżka, musi zostać racjonalnie wykorzystana. Należy stworzyć firmie "Bufor bezpieczeństwa", odkładając pieniądze na lokatach bankowych, obligacjach. Przedsiębiorcy o większych skłonnościach do ryzyka, skorzystają z lokat strukturyzowanych, ulokują pieniądze na giełdzie, czy w funduszach inwestycyjnych. Wielu przedsiębiorców korzysta jeszcze z innych alternatyw - pożycza pieniądze innym przedsiębiorcom.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź