• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak przenieść działalność gospodarczą za granicę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.3.2015 14:06
Słyszałam, że istnieje możliwość, aby działalność gospodarczą przenieść za granicę do jakiegoś innego kraju Unii Europejskiej. Ciekawi mnie jak się za to zabrać i ile to może kosztować.
Jeszcze bardziej ciekawi mnie, co wówczas z emeryturą i ubezpieczeniem zdrowotnym. Jeśli płaciłabym składki na przykład w Wielkiej Brytanii to czy mogłabym iść normalnie do lekarza w Polsce?
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 16:18
Ciekawe zagadnienie, szczególnie teraz, gdy wiele osób szuka oszczędności.
Niestety sam nie wiem zbyt wiele na ten temat. Takie przeniesienie działalności, lub nawet jedynie siedziby zarządu do innego kraju wiąże się z likwidacją spółki. Należy więc dopełnić wszelkie formalności. Wykorzystują to szczególnie duże spółki, które swoje zarządy lokują w rajach podatkowych. Może któryś z ekspertów będzie mógł odpowiedzieć na pozostałe twoje pytania?
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 13:09
Temat jest bardzo śliski. Nie jest to takie proste. Obecnie urząd skarbowy może zastosować wobec Ciebie podwójne opodatkowanie jeśli działalność wykonujesz na terenie Polski, dla polskich klientów oraz mieszkasz w Polsce. Jednoczesnie firma jest zarejestrowana w UK. Na pewno nie jest to takie tanie rozwiązanie.

Druga opcja to pytanie jak jest z fakturami? Czy Twoi klienci będą na przykład mogli sobie odliczać podatki z faktur zagranicznych?
Cytuj
Finansjer

Niezarejestrowani

9.4.2015 16:01
Prowadzenie działalności w UK na pewno jest łatwiejsze niż u nas. Przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii można prowadzić swój biznes nie rejestrując firmy, formalności możesz załatwić później. Z kolei zarejestrowanie firmy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeśli jednak ominiesz ten termin i zostaniesz złapany, czeka Cię kara w wysokości 100 funtów.

Otwierając działalność w ramach samozatrudnienia musisz też zarejestrować się w brytyjskim urzędzie skarbowym HM Revenue & Customs, wypełniając formularz CWF1. Rejestracji możesz dokonać listownie, przesyłając wniosek CWF1 pod adres National Insurance Contributions, OfficeSelf Employed Services, Application Processing Centre Longbenton, Newcastle upon Tyne NE98 1ZZ.

O tym, czy jednak nam się to opłaci piszemy na portalu Finansjer: http://www.finansjer.com.pl/firma-w-wielkiej-brytanii-czy-to-sie-oplaca/.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 10:01
Podatki podatkami, wiadomo, że trzeba je płacić, ja jestem ciekawa, jak wyglądają te sprawy związane z ubezpieczeniem i emeryturą?
Rozumiem, że w Wielkiej Brytanii jest coś w stylu naszego Zusu? Jeśli będę ubezpieczona na wyspach, to czy będę mogła korzystać z opieki lekarskiej w Polsce? To mnie najbardziej interesuje.
Cytuj
Odpowiedź