• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Gdzie mogę sprzedawać rękodzieło?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2015 21:22
od kilku miesięcy zajmuję się rękodziełem, jest to przede wszystkim różnego rodzaju biżuteria, ale też jakieś ramki czy inne dekoracje w technice decoupage. Znajomi mówią, ze powinnam zacząć sprzedawać te produkty i w sumie sama się nad tym zastanawiam. Ale czy mogę to robić gdzieś bez zakładania działalności? Bo przyznam, że gdybym musiała opłacać ZUS, to raczej niekoniecznie by mi się to opłacało. Jest jakaś inna opcja, żebym handlowała tym legalnie i płaciła tylko podatek?
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 8:43
Jeśli robisz to na niewielką skalę to nie sądzę aby trzeba było cokolwiek zakładać. Możesz na przykład sprzedawać pojedyncze rzeczy na allegro albo ogłaszać się na tablicy. Zagląda tam bardzo wiele osób.
Ewentualnie wykupić sobie stoisko na targach ( na różnych festiwalach - widziałam,że takie decoupage jest bardzo modne).
Jednak na dłuższą metę i jeśli zarobki będą duże to jednak polecałabym założyć tę działalność ( zus przez pierwsze dwa lata będzie Cię wynosił jakieś 450 zł).
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 10:57
Ja słyszałem, że niektóre sklepy, zarówno tradycyjne, jak i internetowe chętnie nawiązują współpracę z takimi twórcami, wtedy mogłabyś sobie u nich wystawiać swoje rzeczy. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa, ale podejrzewam, że jeśli nie masz działalności, to podpisywalibyście na przykład umowę o dzieło. Ona wciąż nie jest ozusowana, więc płaciłabyś tylko podatek.
Niestety nie wiem, jakie to sklepy, wiec musiałabyś popytać kogoś, albo sprawdzić w google.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 19:09
Jeśli masz jeden rodzaj wyrobów, to możesz sobie spokojnie go sprzedawać bez potrzeby nabywania kasy fiskalnej i wystawiania rachunków. Allegro bym nie polecała, bo jednak mają tam spore prowizje, no i twoje wyroby mogą się zgubić w nawale wielu innych, nawet jeśli je wyróżnisz. Lepszym wyjściem są na przykład grupy na facebooku, takie typu mini giełdy i inne sprzedajemy...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.9.2023 16:36
Najłatwiej jest raczej przez internet, zwłaszcza jeżeli na na razie jest to dodatkowa fucha / hobby. Wystawienie ogłoszenia jest proste, ale jeżeli chce się zwiększyć ilość potencjalnych odbiorców to trzeba zadbać o ładne zdjęcia dokładny i obszerny opis i dobry tytuł. Jeżeli coś bez prowizji to na jakimś mniejszym portalu w stylu mamrzeczy.pl
Cytuj
Odpowiedź