• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kancelaria prawna czy własny prawnik?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kesztar

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2015 12:08
Zastanawiam się co się bardziej opłaca na dłuższą metę - wynajęcie kancelarii prawnej czy zatrudnienie własnego prawnika na etacie? Jak to u was wygląda?
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 6:13
Lepiej jest moim zdaniem korzystać z kancelarii prawnej. Szczególnie jeśli firma nie jest specjalnie duża.
Zatrudnienie prawnika na etacie może kosztować bardzo dużo jeśli jest to osoba z dużą wiedzą i wykształceniem.
Oczywiście możesz zatrudnić kogoś świeżo po studiach za mniejsze pieniądze ale nie wiesz wtedy jak się sprawdzi na stanowisku.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 8:23
Też jestem tego zdania. W mojej firmie nie mamy etatu prawnika, aczkolwiek jeszcze go nie potrzebowaliśmy. Wiem za to, że jest wiele kancelarii z którymi można zawiązać stałą współpracę i wtedy to na pewno nie będzie kosztowało aż tyle, co dodatkowy etat (w końcu prawnikowi nie zaproponujesz najniższej krajowej).
Inna sprawa, że jego usług też nie potrzebujesz przez cały czas, więc przez większość godzin pracy będzie siedział i się nudził. Tak ja to widzę.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 10:56
Tez mysle, ze lepiej korzystac z outsourcingu. Taniej wyjdzie i bardziej profesjonalnie. Kolejny etat wiąże się z większą ilością obciążeń.
Cytuj
bask

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:45
zdecydowanie bardziej opłacalna będzie kancelaria prawna :) ja obecnie korzystam z Lex Consilium i jestem z nich bardzo zadowolony, mają dobre stawki :)
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 15:36
Ostatnio widzę coraz więcej e-kancelarii, podobno mają konkurencyjne ceny do ,,stacjonarnych"
Nie wypowiadam się bo aż z tylu kancelarii w życiu nie korzystałem. Ktoś z większym doświadczeniem mógł by się wypowiedzieć?
Cytuj
Tomorek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 7:34
Bardzo wiele kancelarii stacjonarnych prowadzi swoje kancelarie w sieci. Nie znaczy to więc,że kancelaria internetowa jest gorsza. Po prostu inna.
Warto jest na początku sprawdzić. Poczytać sobie opinie w sieci na temat danej działalności. Outsourcing jest tańszy. Chociaż powiem Wam,że obecnie nawet większe firmy korzystają z pomocy większych firm prawniczych.
Jest to bardziej profesjonalne.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:31
W sumie to jak napisałeś zależy od oferty i warto parę razy sprawdzić opinie o danej kancelarii zanim wejdzie się z nimi w współprace.
Cytuj
Radek35

Niezarejestrowani

20.8.2015 14:02
Wydaje mi się, że kancelaria ma więcej możliwości. Jeśli chodzi o nie mogę polecić kancelarię z Warszawy na Stopczyk & Wspólnicy, z którą od czasu do czasu współpracuję. Szczególnie bardziej opłacalne byłoby to w przypadku, gdy cena jest zbliżona.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 14:50
Pytanie które zostało zadane jest nie do końca sprecyzowane i mało konkretne. Dlatego też nie da się na nie odpowiedzieć konkretnie. Nie zawiera bowiem podstawowych, merytorycznych treści, czym zajmuje się firma i do czego ten prawnik jest potrzebny. Z własnych biur prawnych korzystają banki, duże instytucje oraz spółki, które mają wiele spraw związanych z opiniowaniem prawnym np. zabezpieczeń kontraktów, kredytów, pomagają tworzyć umowy cywilnoprawne itp. W małych firmach jest to niepotrzebne, bo po pierwsze nie generuje kosztów, po drugie istnieją radcy prawni, z którymi można się umawiać w konkretnych sprawach. Ale tak jak napisałem na początku, trudno coś radzić, nie znając konkretów.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź