• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy opłaca się wziąć w leasing tani samochód?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.3.2015 15:20
Zastanawiam się nad kupnem samochodu do firmy. I oczywiście zewsząd słyszę, że najlepszą opcją jest leasing. Ale nie zależy mi na drogim samochodzie, w zasadzie myślałam o czymś w granicach 30 - 40 tysięcy. Jestem pewna, że znajdę w tej cenie jakiś mały, miejski samochód, który będzie mi służył w sumie tylko do dojazdów do klientów.
Czy w przypadku takich aut również opłaca się wiązać umową leasingu, a także przede wszystkim, czy jakakolwiek firma zechce mi dać w leasing taki samochód?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

7.3.2015 11:17
Zależy to od wieku pojazdu a nie od jego ceny.
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
ElżbietaMaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.3.2015 14:19
Czy to znaczy, że można również kupić starszy samochód? Wiem, że w salonach dostępne są na ogół najnowsze modele. W salonie Volkswagena widziałam same z 2014 i 2015 roku.
Zakładam, że w innych salonach jest podobnie.
No a firmy dają w leasing chyba tylko nowe samochody, czy tak?
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.3.2015 18:36
Oczywiście, ze nie musisz decydować się na nowy samochód. Wiem, że są firmy, które oferują leasing aut używanych. Nie wiem, tylko, które, może ktoś pomoże?
Aczkolwiek ja bym ci radziła brać jakieś nowe auto, to dużo bardziej opłacalne, szczególnie, że masz gwarancję itd. No i potem jak zechcesz sprzedać, to też ci ktoś chętniej odkupi.
Takie jest moje zdanie, ale może niech ktoś się jeszcze wypowie?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

8.3.2015 18:58
Max wiek pojazdu na koniec leasingu to 9, 10 lat czyli możesz np. kupić sobie auto 4 letnie (moim zdaniem najbardziej opłacalne bo kosztuje 50$ ceny nowego) i wziąć leasing na np. 4 lata.
Wszystkie firmy oferują leasing na auta używane. Oczywiście musisz mieć wtedy wpłatę początkową w granicach 10% lub nawet 20% ceny zakupu
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 10:48
A może weź nowy samochód? Obecnie wiele firm oferuje samochody w dobrych cenach.
Na przykład Opel COrsa. Może teraz nie jest dobry okres na zakup ale pod koniec roku zaczną sie wyprzedaże, ceny spadną. Tak więc samochód w leasingu nie bedzie CIę kosztował wiele. Ostatecznie po odliczeniu podatków zapłacisz te 30 czy 40 tysięcy.
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 11:30
ElżbietaMaj napisał
Zastanawiam się nad kupnem samochodu do firmy. I oczywiście zewsząd słyszę, że najlepszą opcją jest leasing. Ale nie zależy mi na drogim samochodzie, w zasadzie myślałam o czymś w granicach 30 - 40 tysięcy. Jestem pewna, że znajdę w tej cenie jakiś mały, miejski samochód, który będzie mi służył w sumie tylko do dojazdów do klientów.
Czy w przypadku takich aut również opłaca się wiązać umową leasingu, a także przede wszystkim, czy jakakolwiek firma zechce mi dać w leasing taki samochód?


Minimalna opłata wstępna na używany samochód osobowy to 9% jego wartości a wiek pojazdu wraz z okresem leasingu,tak jak wcześniej napisano nie może przekroczyć 10 lat. Przy tej wartości stosuje się procedury uproszczone bez dokumentów finansowych i zaświadczeń z US i ZUS. Proszę tylko zwrócić uwagę na sprzedającego. Powinien wystawić fakturę VAT, jednakże przy fakturze Vat marża też taki leasing jest możliwy.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Olga

Niezarejestrowani

27.5.2018 12:06
A rozważałaś zakup samochodu poleasingowego? Jeśli potrzebujesz samochodu, który jest niedrogi i będzie służył tylko do dojazdów do klientów, to może być dobra opcja, szczególnie na początek.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź