• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać auto ze spółki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Lozo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 0:18
Jestem wspólnikiem sp. z o.o. Przy jej zakładaniu do kapitału zakładowego wniosłem m.in. auto o wartości 20 000 zł. Okazało się, że nie jest spółce do niczego potrzebne. Dlatego chciałbym teraz to auto wyjąć ze spółki, żeby stało się moją własnością. Mogę zamiast auta wprowadzić do spółki np. program komputerowy o wartości 20 000 zł. W jaki sposób mogę taką operację przeprowadzić?
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 7:47
Nie znam się za bardzo na takich rzeczach... ale może porozmawiaj ze swoimi wspólnikami i zapytaj czy zgodzą się na taką zamianę? Wydaje mi się, że skoro samochód nic nie wnosi do spółki to nie warto go tam trzymać. Rozumiem, że program będzie bardziej opłacalny?
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 12:37
Jeśli da się wyjąć ten samochód ze spółki to nawet się nie zastanawiaj. W koncu masz do zaoferowania coś różnie wartościowego. Może program bardziej się przyda spółce. A to nie wiedziałeś od początku, że ten samochód nie będzie potrzebny?
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 14:04
Najlepiej będzie jak porozmawiasz z wspólnikami i przedstawisz swoją ofertę zamiany. Być może się zgodzą. A jeśli nie będziesz musiał sobie kupić nowy samochód. Co do programu komputerowego. Nie miałam pojęcia, że są na rynku programy warte tyle pieniędzy. Do czego one m.in służą?
Cytuj
AdriannA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:25
A nie pytałeś o waszej księgowej. Szkoda że nie przemyślałeś teraz od początku bo jeśli nie będziesz mógł wyjąć teraz samochodu ze spółki to będziesz miał problem. A co do programów za 20 tysiecy to jaką firmę prowadzicie że moze przydać sie wam aż tak drogi program? i co to za program?
Cytuj
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:38
A moze własnie porozmawiaj ze swoim wspólnikami. Przedstaw jaka jest sytuacja i co możesz zaoferować w zamian. Mam wrażenie ze jak dogadaliście się w kwestii założenia spółki to i teraz się jakoś dogadacie. Szkoda tylko ze nie pomyślałeś o tym wczesniej.
Cytuj
greta44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:55
Jak pogadasz z wspólnikami to na pewno sami rozszumią że auto jest zbędne w waszej spółce. A co do programu to nawet nie wiedziałam że są tak drogie ,jeszcze zależy jaki to program .Bo jeżeli księgowość to może lepiej zatrudnić odpowiednią osobę nie wszyscy znają się na oprogramowaniach i być może będziecie mieli problem z tym programem .
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:38
Jeśli to oprogramowanie jest aż tak drogie to musi być coś konkretnego. Chyba że po prostu spółka jest duża, zatrudniacie dużo osób i oprogramowanie nie jest liczone jako jedna sztuka tylko przydaje sie np na kilka maszyn, wtedy rozumiem taka kwotę.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 8:13
Nigdy nie słyszałam o tak drogim programie. Ciekawe do czego służy... Może zdradzisz nam to?:) Co do wspólników to zrób tak jak wszyscy ci radzą. Porozmawiaj z nimi na spokojnie i powiedz co oferujesz w zamian za samochód. Może się zgodzą a jak nie to będziesz musiał kupić nowe auto. Może pomyśl nad sprzedażą tego programu?
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 18:03
A co to za program ,w szoku jestem ze oprogramowanie może byc tak drogie .Myślę że w twoim przypadku wystarczy spokojna rozmowa ,na pewno dojdziecie do jakiegoś porozumienia .Przecież auto które nie jest potrzebne nie będą na siłę trzymać na pewno pójdą Ci na rękę .
Cytuj
Odpowiedź