• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak odzyskać auto ze spółki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Landolina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 20:42
Jak myśle że spokojnie sie mozesz z nimi dogadać. Wiesz,jak macie razem spółkę to też musicie mieć dobre stosunki. A co reszta wsadziła do całego interesu? Ten program bedzie na tyle dobry że zaakceptują to w zamian za samochód? Bo ciężko mi uwierzyć ze jest taki drogi program.
Cytuj
AudiMachina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 13:30
Program za 20 tysięcy to nic. Sam ostatnio spotkałem się z programem do projektowania CAD w 3d za ponad dwa razy więcej, bo 55 tysięcy. Dlatego własnie informatycy słyną z dość wysokich zarobków. Jeśli samochód nie jest potrzebny spółce a współwłaściciele nie będą mieć nic przeciw, byś wziął go na użytek prywatny w zamian za coś, nie powinno być z tym problemu, jednak wydaje mi się, że będzie się to wiązało z odprowadzeniem podatku. Nie jestem jednak pewien, skoro samochód był tak jakby Twoim wkładem w spółkę.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 13:55
Najpierw porozmawiaj ze wspólnikami potem dopiero decyduj. Jeżeli macie firmę czy biuro rachunkowe lub księgową, która zajmuje się Waszymi fakturami zapytaj ją jak to załatwić powinna Ci pomóc a przynajmniej coś doradzić, co masz zrobić lub jak rozpocząć taką transakcję.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 14:56
AudiMachina napisał
Program za 20 tysięcy to nic. Sam ostatnio spotkałem się z programem do projektowania CAD w 3d za ponad dwa razy więcej, bo 55 tysięcy. Dlatego własnie informatycy słyną z dość wysokich zarobków. Jeśli samochód nie jest potrzebny spółce a współwłaściciele nie będą mieć nic przeciw, byś wziął go na użytek prywatny w zamian za coś, nie powinno być z tym problemu, jednak wydaje mi się, że będzie się to wiązało z odprowadzeniem podatku. Nie jestem jednak pewien, skoro samochód był tak jakby Twoim wkładem w spółkę.


Mi też się tak wydaje, że podatek będzie niezbędny. Możecie podpytać księgowej a pewnie taką macie albo biuro rachunkowe, albo urząd skarbowy chociaż oni tam mało wiedzą. Ja co miesiąc przychodzę z jedną i tą samą deklaracją i za każdym razem szukają co to za deklaracja i są zdziwieni, że taką mają. Paranoja..
Cytuj
press

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.10.2014 13:31
Na pewno prawnik. Ja nie widze innego rozwiązania jak porada prawna. Najlepiej to przeprowadzić zgodnie z prawem i na piśmie żebyś był pewny że po jakimś czasie się nie okaże że coś tam jest źle i kiepsko na tym wyjdziesz.
Cytuj
Odpowiedź