• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy terminal płatniczy w sklepie się opłaca

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 19:06
Ja zdecydowanie bardziej wolę płacić kartą, bo po prostu ograniczam w ten sposób wyrzuty sumienia, które zawsze mnie dręczą, gdy za dużo wydam. A wydaję sporo, bez względu na to, czy kartą czy gotówką. Gdybym musiała płacić cały czas gotówką, to pewnie nie potrafiłabym się cieszyć z zakupów. A tak czuję się lepiej, modniej i po prostu jestem bardziej wyluzowana.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.9.2015 16:35
częściej mamy kartę jak gotówkę w kieszeni, w komunikacji miejskiej mamy już pierwsze biletomaty. Na swoim blogu przedstawiłem aktualny raport NBP, dane wskazują że płacimy za coraz bardziej drobne zakupy kartą, bo... jest wygodniej. Warto zwrócić uwagę że obniżenie interchange obniżyło koszty, wystarczy rozejrzeć się na rynku i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. zapraszam na swój blog www.ekspertfirmowy.pl
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

26.9.2015 20:30
winka napisał
Witam. Czy Waszym zdaniem warto jest inwestować w sklepie w terminal płatniczy? Niby obecnie większość z nich posiada taką ofertę ale jakiś czas sprawdzałam sobie ceny i niestety ale nie są one niskie. Tak więć zastanawiam się czy warto jest w to inwestować? Rzeczywiście przyciągnie to więcej klientów?

Warto. Wielu ludzi nie nosi przy sobie gotówki. Często klienci po prostu rezygnują z zakupów w sklepie, w którym nie można płacić kartą. To może pomóc Panu przyciągnąć klientów, którzy do tej pory do Pana nie zaglądali.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
Arczi

Niezarejestrowani

27.9.2015 11:10
Basia napisał
wydaję sporo, bez względu na to, czy kartą czy gotówką. Gdybym musiała płacić cały czas gotówką, to pewnie nie potrafiłabym się cieszyć z zakupów. A tak czuję się lepiej, modniej i po prostu jestem bardziej wyluzowana.


hmm no fakt nie jest ciężko wydać 200 zł tygodniówki.
Karta niestety stała się już teraz zbyt "modna", a to do niczego dobrego nie prowadzi.
Cytuj
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.9.2015 20:38
A to prawda, że sprzedawca nie ma prawa odmówić możliwości zapłaty kartą za drobne zakupy? Kiedyś tak słyszałem, ale mimo to nadal w wielu sklepach wiszą kartki, że na przykład poniżej 10 złotych płatność tylko gotówką.
Ktoś wie z czego to w ogóle wynika?
Bo jak dla mnie to pazerność i sprzedawcom chodzi tylko o to, żeby ludzie zrobili większe zakupy.
Cytuj
KonradCze

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.9.2015 11:38
Aniela Agopsowicz napisał
winka napisał
Witam. Czy Waszym zdaniem warto jest inwestować w sklepie w terminal płatniczy? Niby obecnie większość z nich posiada taką ofertę ale jakiś czas sprawdzałam sobie ceny i niestety ale nie są one niskie. Tak więć zastanawiam się czy warto jest w to inwestować? Rzeczywiście przyciągnie to więcej klientów?

Warto. Wielu ludzi nie nosi przy sobie gotówki. Często klienci po prostu rezygnują z zakupów w sklepie, w którym nie można płacić kartą. To może pomóc Panu przyciągnąć klientów, którzy do tej pory do Pana nie zaglądali.
Nie sobie nie wyobrażam, zeby nie można było płacić kartą. Ja juz teraz gotowki to praktycznie przy sobie nie nosze.
Cytuj
Chris

Niezarejestrowani

28.9.2015 11:55
Oczywiście, że się opłaca. Ja np. do sklepu gdzie ich nie maja już nie wracam, bo zawsze płace karta, podobnie zresztą jak większość moich znajomych...
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 8:12
Czy terminal płatniczy się opłaca? - na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż nie jest dokładnie sprecyzowane. Pomijając koszt takiego terminala, należałoby spojrzeć na sprawę nieco szerzej. Zmienia się świat, zmieniają się ludzie. Dzisiaj sprawa płatności kartą jest coraz bardziej powszechna. Wiem, że są różne głosy za płaceniem gotówką, co, jak niektórzy mówią,umożliwia im lepsze zarządzanie własnymi finansami. Ale nawet płacąc kartą można także umiejętnie wydawać, ustawiając sobie własne granice /limity zakupów/. Często zdarza się, że trafiamy w sklepie na coś, co nas interesuje. Nie mamy przy sobie gotówki, mamy natomiast kartę. I wtedy możemy zakup zrealizować. Jeśli chcemy iść z duchem czasu, warto zastanowić się nad terminalem.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 8:42
Również uważam, że terminale są niezbędne. Sam mieszkam w małym miasteczku i są tu oczywiście sklepy, gdzie nie da się płacić inaczej niż gotówką, co jest strasznie uciążliwe.
Mali sklepikarze powinni choćby spojrzeć na to, że nawet Biedronka, tak przeciwna kartom wprowadziła niedawno terminale.
Czy im się opłacało? Na pewno.
Kiedyś mając na przykład 10 złotych w kieszeni szedłem tam po jedną rzecz i tylko ją kupowałem, nawet, gdy coś mi się spodobało. Obecnie mogę sobie kupić więcej, bo mam w kieszeni też kartę.
Cytuj
MelaniaKot

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.9.2015 9:38
To obecnie wręcz nieodzowne. Ja i większośc moich znajomych praktycznie nie płacimy gotówką, szczególnie w sklepach spożywczych, odzieżowych itd. Płatnośc karta jest duzo wygodniejsza. A jesli chodzi o możliwości wydania większej kwoty... Kartę i tak masz w portfelu ze świadomością, ze zawsze możesz z niej skorzystać. Ewentualnie, jak napisał wyżej ekspert ustawienie limitu może coś pomóc.
Cytuj
Odpowiedź