• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Korzyści z leasingu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 11:33
Jakie korzyści dla firmy niesie leasing? O tym tutaj. Leasingują państwo coś poza pojazdami? Opłaca się?
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 13:12
Aktualnie leasinguję jedynie samochód. Najważniejsza korzyść to to,że nie trzeba wykładać gotówki od razu, wszystko wpisuje się również w koszta firmy. Daje to bardzo dobre korzyści podatkowe tak więc polecam rozwiązanie każdemu przedsiębiorcy.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 13:12
Aktualnie leasinguję jedynie samochód. Najważniejsza korzyść to to,że nie trzeba wykładać gotówki od razu, wszystko wpisuje się również w koszta firmy. Daje to bardzo dobre korzyści podatkowe tak więc polecam rozwiązanie każdemu przedsiębiorcy.
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 10:03
Bardzo wiele firm leasinguje przeróżne urządzenia do firmy, maszyny. Nie tylko samochody. Daje to duże korzyści podatkowe. Możliwość odpisania sobie vatu ale również możliwość wrzucenia rat leasingowych w koszta firmy.
Sam na chwilę obecną posiadam jedynie leasing na samochód ale nie wykluczam,że wezmę w przyszłości leasing na maszyny ( planuję rozwój firmy).
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.2.2015 14:46
Mam obecnie auto w lesingu. Powiem tak - zdecydowałem się na zakup nowego z tego względu, że mogłem wrzucić sobie to w koszta prowadzonej działalności. Gdybym nie miał takiej możliwości to pewnie nie prędko zdecydowałbym się na zakup auta. Pewnie nadal jeździłbym używanym :)
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 11:49
Cyfer napisał
Mam obecnie auto w lesingu. Powiem tak - zdecydowałem się na zakup nowego z tego względu, że mogłem wrzucić sobie to w koszta prowadzonej działalności. Gdybym nie miał takiej możliwości to pewnie nie prędko zdecydowałbym się na zakup auta. Pewnie nadal jeździłbym używanym :)


Używane samochody też można leasingować i nie stanowi to żadnego problemu.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 11:57
Sebastian Sroka napisał
Cyfer napisał
Mam obecnie auto w lesingu. Powiem tak - zdecydowałem się na zakup nowego z tego względu, że mogłem wrzucić sobie to w koszta prowadzonej działalności. Gdybym nie miał takiej możliwości to pewnie nie prędko zdecydowałbym się na zakup auta. Pewnie nadal jeździłbym używanym :)


Używane samochody też można leasingować i nie stanowi to żadnego problemu.

W takim przypadku nie odliczymy sobie jednak vatu? Jedynie dochodowy?
Sam brałem samochód w leasing, nowy w tym roku właśnie z uwagi na optymalizację podatków firmy. Trochę żałuję, ze nie zdecydowałem się na to rok temu ponieważ była możliwość odpisania sobie całego podatku vat.
Z drugiej strony słyszałem o tym,że urząd skarbowy poluje na takich kierowców ( jeśli wykorzystują samochód do celów prywatnych).
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 12:29
pomaranek napisał
Sebastian Sroka napisał
Cyfer napisał
Mam obecnie auto w lesingu. Powiem tak - zdecydowałem się na zakup nowego z tego względu, że mogłem wrzucić sobie to w koszta prowadzonej działalności. Gdybym nie miał takiej możliwości to pewnie nie prędko zdecydowałbym się na zakup auta. Pewnie nadal jeździłbym używanym :)


Używane samochody też można leasingować i nie stanowi to żadnego problemu.

W takim przypadku nie odliczymy sobie jednak vatu? Jedynie dochodowy?
Sam brałem samochód w leasing, nowy w tym roku właśnie z uwagi na optymalizację podatków firmy. Trochę żałuję, ze nie zdecydowałem się na to rok temu ponieważ była możliwość odpisania sobie całego podatku vat.
Z drugiej strony słyszałem o tym,że urząd skarbowy poluje na takich kierowców ( jeśli wykorzystują samochód do celów prywatnych).


Jeśli dokumentem sprzedaży jest faktura Vat to odliczamy tak jak przy nowym samochodzie. W kwestii odliczania 100% podatku Vat to istotnie jest tak, że można używać samochodu jedynie na użytek prowadzonej działalności gospodarczej oraz prowadzić dokumentacje tego użytkowania.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Odpowiedź