• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

dotacje na agroturystykę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 7:54
Odziedziczyłam niewielką działkę pod miastem, w zasadzie dom z kawalkiem ziemi. I zastanawiam sie nad agroturystyką. Myslicie, ze uda sie znaleźć jakies dofinansowanie na taki cel? Sa teraz jakies programy?
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 8:06
Oczywiście,że tak. Możesz dowiedzieć się w Urzędzie Pracy o dotacjach.
Jeszcze pomiędzy pierwszym a drugim kwartałem tego roku będzie wiadomo jakie dofinansowania dla nowych firm będzie szykowała Unia Europejska. Ma startować program 2015-2017.
Proponuję dowiedzieć sie w jednej z firm zajmujących się pozyskiwaniem takich środków.
Cytuj
elka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2015 9:13
Wlasnie czytalam, ze nie jest tak prosto teraz i wiekszosc funduszy nie obejmuje agroturystyki, dlatego pytam.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2015 9:33
Ja z kolei słyszałem,że nie jest tak źle ponieważ unia bardzo lubi dotować takie inwestycje. Czasami o wiele łatwiej jest dostać dofinansowanie na agroturystykę niż na inne branże. Proponuję zorientować się w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - powinni udzielić Ci tam informacji w tym zakresie.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2015 11:54
Jeśli nie masz czasu lub ochoty tym się zajmować samodzielnie to warto byś się zainteresowała dofinansowaniem przez UP stanowiska pracy. Czasem up zwraca nawet połowę opłat za pracownika.
Cytuj
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 12:22
W tym roku wychodzi nowy program Unii Europejskiej w sprawie dotacji unijnych . Z tego co wiem będą dotowali:
nowe technologie
agroturystykę
ekologię

Tak więc jestem zdania,że jak najbardziej możesz się starać. Jeśli bedziesz miała dobry plan to warto.
Urząd pracy również daje dofinansowanie ale na pewno nie jest ono takie wysokie jak to z Unii Europejskiej. Możemy liczyć maksymalnie na 1/4 tego co może nam dać UE.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 13:52
A czy takie dofinansowania może dostać każdy, kto ma kawałek ziemi i chce na niej założyć taką działalność? Nie trzeba mieć czasem jakiegoś wykształcenia kierunkowego albo chociaż rolniczego? Pytam, bo sama zastanawiam się, czy nie iść od nowego roku na studia podyplomowe rolnicze, bo wydawało mi się, że taki papierek jest niezbędny przy otrzymywaniu dotacji.
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 10:41
Nie jest konieczny. Po prostu musisz mieć dobry biznes plan. Wszystko dokładnie rozpisane. Wyszczególnione na co zamierzasz przeznaczyć pieniadze z dotacji od Unii Europejskiej.
Potem czekać na to czy Ci je przyznają. Nie jest to takie proste ponieważ wszystko musi byc dokładnie skonstruowane. Dlatego też jestem zdania,że warto jest skorzystać z usług firm, które zajmują sie pozyskiwaniem środków z UE.
Cytuj
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.3.2015 17:36
A może ktoś zna jakąś dobrą firmę wartą polecenia?
Nie powiem, pomysł jest bardzo ciekawy, szczególnie, jeśli ktoś lubi takie rzeczy. Ja myślę, że czerpałabym ogromną radość z takiego biznesu.
Pytanie tylko, ile też można na tym zarobić? Jeśli okolica jest atrakcyjna, to znaczy, jest jakieś jezioro i las... Myślicie, że naprawdę można z tego wyżyć?
Cytuj
Odpowiedź