• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

VAT w działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 14:56
Mam pomysł na firmę. Po wstępnych przeliczeniach okazało się, że nie opłaca mi się bycie vatowcem. Przynajmniej na początku bo moje zarobki będą śmiesznie niskie. Chciałabym się dowiedzieć czy dla potencjalnych klientów (płatników vat) rachunek ode mnie będzie się opłacał? Wszyscy liczą na faktury... Jak to rozwiązać by wszyscy byli zadowoleni?
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 21:52
Powiem Ci że nie wiem czy klienci na to pójdą. Teraz praktycznie każdy woła fakturę bo wiele usług można sobie póżniej odliczyć. Moze zabezpiecz się jakoś na początek interesu skoro masz mieć niskie zarobki a później pójdzie już jakoś z górki. Wszystkie początki są zawsze trudne.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.5.2014 20:24
Również uważam, że klientom nie będzie się opłacała współpraca z Tobą. Bez obrazy ale ja nie chciałabym otrzymać rachunku zamiast faktury. W końcu z faktury można się rozliczyć. Może na początku nie zakładaj DG? Poczekaj aż Twoje zarobki wzrosną a póki co rozlicza się z US wpisując swoje dochody w "inne".
Cytuj
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 1:02
Zuzanna ma bardzo dobry pomysł.Przez to ze zdecydujesz sie na wystawianie klientom rachunków możesz już po pierwszym razie ich stracić ale bo jak powiesz że nie wystawiasz faktur to oni zrezygnują ze współpracy z Tobą. Może to dobrze przemyśl?
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 8:35
Może jednak wskocz na głęboką wodę i od razu zostań vatowcem? Wiem, że to ryzykowne ale będziesz miała większe szanse na zdobycie klientów a co za tym idzie zysk będzie większy. Zarobki możesz też zwiększyć dzięki reklamie. Jest dużo sposobów na rozkręcenie DG.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:29
Zgadzam się z charlotte. Albo od razu decydujesz się na bycie vatowcem albo nie robisz nic. Ja tez zakładam DG i od początku chcę mieć możliwość wystawiania faktur. Pytałam kilku potencjalnych klientów czy współpracowaliby ze mną gdybym wystawiała rachunki to szczerze połowa odpowiedziała, że nie.
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 0:08
A bo niestety teraz każdy chce mieć możliwość jak największego odliczenia. Mało kto już decyduje się na rachunek. Może zanim podejmiesz decyzje zapytaj klientów czy zostaliby przy Tobie gdybyś wystawiała rachunki a nie faktury bo jak zostaną to sprawa rozwiązana a jak nie to musisz stać sie płatnikiem VAT
Cytuj
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:33
Racja. Porozmawiaj z klientami i wtedy zdecyduj czy zostać vatowcem czy wystawiać rachunki. Ja jednak wolałabym otrzymywać faktury jak większość z resztą. Gdyby była możliwość rozliczania się z rachunków to nawet bym się nie zastanawiała. Trzymam kciuki:)
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:14
Nigdy nie wiadomo jakich klientów ma lola. Byc może usługi jakie wykonuje sa tak wysokiej jakości że klienci aby nie stracić jej usług zdecydują sie na rachunek zamiast faktury. Czasami klienci muszą pogodzić sie z naszymi decyzjami po za tym jak nie ten klient to inny zawsze sie ktoś znajdzie.
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:15
Też miałam taki problem gdy zakładałam działalność. Ostatecznie zdecydowałam się na bycie vatowcem. Przeprowadziłam kilka rozmów z potencjalnymi klientami oraz wujkiem, który prowadził własną DG od 20 lat. Ty też porozmawiaj z potencjalnymi klientami i kimś kto ma już swoją firmę. Może będzie ci łatwiej podjąć decyzję.
Cytuj
Odpowiedź