• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

VAT w działalności

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 20:08
Jak dla mnie zdecydowanie sie na wystawianie rachunku to tak jak byś strzeliła sobie w noge. Teraz masz klientów, nie wystawiasz ze pewne faktur ale gdybyś sie na to zdecydowała mogłabyś pozyskać ich jeszcze więcej. Teraz przy DG faktury to podstawa dobrze prosperującego interesu.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 14:30
A no właśnie, ja nie wyobrażam sobie żeby na chwilę obecna prowadzić działalność gospodarczą nie wystawiać faktur. Każdy teraz tak robi. To dużo bardziej ułatwia późniejsze rozliczenie. Weź sie nad tym porządnie zastanów bo mozesz wiele stracić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.6.2014 14:51
Musisz wystawiać faktury, jak ktoś (jakiś klient) Cie o nią poprosi to będziesz mieć problem, wiec nie ma co kombinować.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:02
teraz o faktury może prosić każdy. Tylko jest taki mankament że nie każda firma jest z tego powodu zadowolona. Sama poprosiłam kiedyś przy naprawie kosiarki o fakture i wypisanie cen wszystkich elementów. To nagle sprzedawcą mina zrzedła i cena naprawy odrazu poszła w dół ;)
Cytuj
Tancereczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:23
haha to widać że miejsce w którym naprawiałaś kosiarke musiało nieźle kombinować. Ja też miałam kilka takich sytuacji i obniżali cene usługi byle by tylko nie wystawiać mi faktury vat. Bo oni od tego musza odprowadzić jakis podatek nie?
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.7.2014 10:40
kazdy moze wystawiac teraz fv niezaleznie czy jest vatowcem czy nie - po prostu wystawiasz fv z zerowym vatem a co za tym idzie klient nie moze go sobie odliczyc wiec pupa zbita :p
Cytuj
be free like a child
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:05
Faktury możesz wydawać ale nie vat, więc jeżeli ktoś liczy na taką fakturę raczej mało prawdopodobne jest, że kupi u Ciebie no chyba, że masz jakiś towar, którego nigdzie indziej nie będzie. Ja też póki co nie jestem vatowcem z tego samego powodu.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:36
A w jaki sposób to wyliczyłeś? Mi pomagała księgowa zastanowić się nad tym czy chcę być vatowcem i czy mi się to opłaca. Bo wyliczeniach okazało się, że nie jest to opłacalne i rzeczywiście póki co jestem zadowolona z takiego rozwiązania.
Cytuj
koralowamaja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:08
animka napisał
kazdy moze wystawiac teraz fv niezaleznie czy jest vatowcem czy nie - po prostu wystawiasz fv z zerowym vatem a co za tym idzie klient nie moze go sobie odliczyc wiec pupa zbita :p


No ale fakturę ma i do kosztów może doliczyć jedynie vat nie odliczy bo jak ktoś jest zwolniony to wiadomo, że po prostu wystawia fakturę z rubryczką, że jest zw.
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:27
No to wszystko zależy kim będą twoi potencjalni klienci. Mi księgowa poradziła brak vatu i póki co nie jestem vatowcem. Dopiero jak przekroczę ten magiczny próg to wtedy automatycznie nim będę póki co nie jestem.
Cytuj
Odpowiedź