• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Biznesplan

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 22:02
Biznesplan jest bardziej dla Ciebie niż dla urzędu. W takim biznesplanie możesz sobie wszystko wypisać, potencjalnych klientów, koszty, ewentualne zyski. Taki biznes plan jest naprawdę dobrą sprawą. Ja też sobie taki zrobiłam i bardzo się przydał.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:51
też mi się kiedyś wydawało, że biznesplany są tylko dla urzędów, a fakt jest taki, że lepiej już dla siebie przewidzieć wszystkie możliwości rozwoju, konkurencji, oczekiwane dochody, wypisać sobie możliwości odbiorców usługi/produktu i mieć wszystko na papierze. nie ma co się porywać na wiatr, akurat w przypadku biznesu powiedzenie Carpe Diem się nie sprawdza.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 14:29
Mała Mi napisał
też mi się kiedyś wydawało, że biznesplany są tylko dla urzędów, a fakt jest taki, że lepiej już dla siebie przewidzieć wszystkie możliwości rozwoju, konkurencji, oczekiwane dochody, wypisać sobie możliwości odbiorców usługi/produktu i mieć wszystko na papierze. nie ma co się porywać na wiatr, akurat w przypadku biznesu powiedzenie Carpe Diem się nie sprawdza.


Dokładnie. Biznesplan jest przede wszystkim dla Ciebie, kiedyś wszyscy myśleli że to potrzebne w urzędach niektórzy nadal tak myślą, a prawda jest taka, że biznesplan jest świetny dla przedsiębiorcy. Widzisz ile możesz zainwestować w co jak to będzie wyglądało na czym się skupić, kim będzie potencjalny klient, ile na reklamę i tak dalej
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 15:45
Ja biznesplan pisałam pierwszy raz w liceum później na studiach, a trzeci i ostatni raz gdy zakładałam swoją firmę. Nie mówię, że dał mi coś wiecej ale pozwolił mi spojrzeć realnym okiem na to co mogę a czego nie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

11.12.2014 10:29
mi pomógł przykładowy biznes plan z http://www.pracedyplomowe.edu.pl/06-biznes-plany.html - znalazłam o podobnej tematyce i później już napisałam sama :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.12.2014 15:49
W necie jest tyle przykładowych, i do siebie podobnych, ze bez problemu. Ale jeśli to większa firma to warto komuś to zlecić.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

25.12.2014 22:18
Plan trzeba mieć - trzeba rozpisać sobie odpowiednie działania, kolejność, sprawy do załatweinia. Nie tylko biznesplan się przyda, ale dobry plan działania to podstawa. W planowaniu na pewno przydzą się artykuły biurowe, tablice, karteczki samoprzylepne (http://www.biuroklub.pl/), niby drobiazgi, ale mogą bardzo usprawnić początki działalnosci.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 11:10
Oczywiście,że warto jest mieć plan. Wziąć wszystkie za i przeciw ale czy naprawdę jest potrzebny do tego biznesplan?
Sama obecnie prowadzę firmę, prawie od dwóch lat i pamiętam,że wcale czegoś takiego nie tworzyłam.
Wiem,że ludzie tworzą takie biznesplany ale czy aby nie jest to bardziej pod kątem dotacji unijnych?
Ja niestety nie mogłam skorzystać z dopłat. Myślicie,że można dostać dopłaty z Unii jeśli już prowadzi się firmę?
Cytuj
lucas33

Niezarejestrowani

10.3.2016 14:36
Mam zaufanie do biura Biznesplan24 (biznesplan24.biz). Już kilka raz korzystałem z ich wsparcia przy biznesplanach. Robili dla mnie taką dokumentację już dobre 5 razy i zawsze bez problemów uzyskiwałem finansowanie na moje pomysły, przez co firma może się rozwijać a nie stoi w miejscu.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2016 18:50
Mela napisał
Oczywiście,że warto jest mieć plan. Wziąć wszystkie za i przeciw ale czy naprawdę jest potrzebny do tego biznesplan?
Sama obecnie prowadzę firmę, prawie od dwóch lat i pamiętam,że wcale czegoś takiego nie tworzyłam.
Wiem,że ludzie tworzą takie biznesplany ale czy aby nie jest to bardziej pod kątem dotacji unijnych?
Ja niestety nie mogłam skorzystać z dopłat. Myślicie,że można dostać dopłaty z Unii jeśli już prowadzi się firmę?


Biznes plan jest bardzo ważnym elementem nowo rozpoczynanej działalności, ale nie tylko, bo przydaje się na każdym etapie jej trwania. Trudno jest dzisiaj w świecie gdzie podaż przewyższa popyt, rozpoczynać przygodę z biznesem bez analizy rynku. Jeśli tak zrobimy, możemy z góry skazać swoją firmę na porażkę. Tak więc określenie na samym początku misji działania, celu, jakich klientów będziemy obsługiwali, analizy konkurencji, swoich mocnych i słabych stron, możliwości przestawienia się w przypadku problemów, rozeznania początkowych kosztów działania, itp.
Czy biznesplan jest wymagany tylko pod dotację? Wydaje mi się, że nie. Ten który sobie opracujemy do własnych celów, będziemy go na bieżąco korygować korygować, nie musi być bardzo rozbudowany. Może być napisany językiem zrozumianym dla nas, nie bankowców i ma pomagać w realizacji celów. Biznesplan do dotacji czy banku, to już inna sprawa. Wymaga on nie tylko opisania swojej firmy, jej działań przeszłych i przyszłych, potencjału, ale też wyliczenia szeregu skomplikowanych wskaźników, które posłużą analitykowi finansowemu do oceny firmy.

Kończąc zapraszam na mojego bloga, gdzie piszę o finansach firmy na www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź