• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt obrotowy dla mikroprzedsiębiorstwa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.5.2014 12:27
Założyłem kilka miesięcy temu firmę, od początku prowadzenia działalności nie potrzebowałem pożyczać pieniedzy. Teraz przydałyby mi się dodatkowe środki. Zastanawiam się nad kredytem obrotowym. To korzystna opcja?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2014 12:41
Kredyty obrotowe to elastyczne rozwiązanie. Jest to swego rodzaju limit kredytowy. Dzięki niemu firmy mogą utrzymać płynność finansową. Oferty kierowane są do firm, które potrzebują dodatkowych środków na realizowanie bieżących zobowiązań. Zazwyczaj udzielane są na rok. Ale znaleźć można i oferty z okresem kredytowania do 36 miesięcy. Także jeśli chciałby Pan np. przeznaczyć środki na zakup sprzętu i czeka Pan na jakieś płatności od kontrahenta, czyli wie Pan że środki niebawem otrzyma jest to produkt, który może zaspokoić Pana potrzeby.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

5.5.2014 12:46
Ja prowadzę działalność od kilku lat i dzięki możliwości wzięcia kredytu obrotowego nie musiałem brać kredytu. Wszystko odbywało się płynnie i miałem środki, gdy były mi niezbędne.
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2014 20:42
ja też całkiem poważnie zastanawiam sie nad kredytem obrotowym. Tylko zastanawiam się czy banki jakoś chętnie proponują tego typu oferty i czy nie ma jakiś wygórowanych wymagań. Bo wiadomo że przychodzi taki moment że gotówki chwilowo zabraknie. Wtedy ten kredyt obrotowy bardzo nas ratuje.
Cytuj
teresa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 17:37
Mnie wydaje się że to czy bank jest chętny do tego typu kredytów zależne jest od danego banku. Wiadomo że jeden ma lepsze podejście do klienta a inny gorsze po za tym musi być przekonany co do naszej zdolności kredytowej żeby móc zaryzykować.
Cytuj
Hrabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:48
No moja znajoma tak właśnie otworzyła sobie firme,na początku wszystko było dobrze a później przyszedł chwilowy kryzys i niestety musiała starać się o kredyt obrotowy. Dobrze ze bank poszedł jej na ręke i udało jej się to załatwić. Banki w takich przypadkach są pozytywnie nastawione trzeba tylko dobrze z nimi porozmawiać.
Cytuj
Vera

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:27
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o kredycie obrotowym a mam własną działalność od ponad roku. Wiecie może jakie banki mają ten kredyt w swojej ofercie? Chętnie z niego skorzystam bo zdarzają się czasami klienci, którzy spóźniają się z płatnościami a pracownikom zapłacić trzeba.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:54
A wyjaśnilibyście mi na czym bardziej tak konkretnie polega ten kredyt obrotowy? Ja niestety jestem w tych tematach mniej doinformowana a chętnie dowiedziałabym sie na czym to polega bo nigdy nie wiadomo co nam sie moze w życiu przydać.
Cytuj
Malwinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:51
O to nie tylko Ty bys sie chętnie czegoś dowiedziała na temat tego kredytu obrotowego. To jest chyba skierowane tylko i wyłącznie do osób posiadających działalność. Bo nie widziałam żeby w telewizji reklamowali tego typu kredyt.
Cytuj
maaaśśślanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 13:40
Ilona Maciejuk napisał
Kredyty obrotowe to elastyczne rozwiązanie. Jest to swego rodzaju limit kredytowy. Dzięki niemu firmy mogą utrzymać płynność finansową. Oferty kierowane są do firm, które potrzebują dodatkowych środków na realizowanie bieżących zobowiązań. Zazwyczaj udzielane są na rok. Ale znaleźć można i oferty z okresem kredytowania do 36 miesięcy. Także jeśli chciałby Pan np. przeznaczyć środki na zakup sprzętu i czeka Pan na jakieś płatności od kontrahenta, czyli wie Pan że środki niebawem otrzyma jest to produkt, który może zaspokoić Pana potrzeby.
czyli rozumiem ze to jest tak jak dla nie-przedsiebiorcy karta kredytowa? a taki kredyt moze byc przeznaczony na zakup sprzetu na poczatku dzialalnosci czy firma musi miec kilkumiesieczne zestawienie dochodowe?
Cytuj
Odpowiedź