• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak odzyskać pieniądze od kontrahentów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Bieforcki

Niezarejestrowani

1.5.2015 20:36
Ja tam nie mam cierpliwości. firma umożliwia samodzielną windykację, ale ostatecznie wybrałem u nich giełdę długów. Byłem tak umęczony użeraniem się z kontrahentem, że wolałem się go pozbyć. I udało się.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.5.2015 12:14
Sajmon napisał
takie zastraszanie od razu windykacją moze skutkować tym że osoba od której chcesz odzyskać pieniądze będzie mogła podac Cie do sądu o zastraszanie. I w ten sposób Ty wytoczysz sprawę o pieniądze a ta osoba o zastraszanie i mozesz wyjść jeszcze na tym stratny. Rób wszystko z głową.




Nie popadajmy w skrajności. Jeżeli ktoś przekazuje do windykacji dłużnika raczej nie ma się co obawiać sprawy o zastraszanie :)
Gdyby tak było firmy windykacyjne nie miałby racji bytu :)

Gdy dłużnik zaczyna nam zalegać, najgorsze co może być to odwlekanie sprawy w czasie!!! Należy pamiętać o tym, że faktury mogą się przedawnić i wówczas dłużnik nie musi spłacać długu.
Należy wysłać wezwanie do zapłaty-oczywiście za potwierdzeniem odbioru, a jeśli to nie pomoże skierować sprawę do sądu lub do firmy, która zrobi to za nas.

W większości firmy windykacyjne pobierają opłaty za swoje usługi w momencie odzyskania długu, wymagane są opłaty sądowe, które w nakazie zapłaty przenoszone są na dłużnika.
Cytuj
rafek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.6.2015 18:14
Ja bym skorzystała z profesjonalnej pomocy. Najpierw w kancelarii prawnej. W okolicach Wałbrzycha/Świdnicy skutecznie doradzają i odzyskują należności pracownicy z kancelarii Concept od tego bym zaczęła. Sąd, komornik to według mnie ostateczność. Lepiej próbować innych, równie skutecznych przy niedługim opóźnieniu zapłaty, metod działania.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 9:00
Antoni napisał
Nie lepiej wynająć windykacje zewnętrzną?
Firmom zewnętrznym się paci i to nie mało.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 17:58
koronka napisał
Antoni napisał
Nie lepiej wynająć windykacje zewnętrzną?
Firmom zewnętrznym się paci i to nie mało.


Jeśli znajdzie się dobrą firmę windykacyjną to zapłaci się jej zdecydowanie mniej niż adwokatowi.
Adwokaci w dużej części z góry pobierają opłaty, firmy windykacyjne pobierają prowizję od sukcesu.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2015 10:11
Ale tę firmę zewnętrzną to się chyba zatrudnia już po tym, jak wyśle się ostateczne wezwanie do zapłaty? Bo wydaje mi się, że całość można przeprowadzić bez udziału takiej firmy, po prostu po upływie tego ostatecznego terminu składa się pozew i dalej już leci. A może ktoś wie, czy musimy składać to w sądzie w miejscowości, gdzie dłużnik mieszka, czy możemy tam, gdzie my mieszkamy? Bo znajomy już prawie pół roku buja się w ten sposób z firmą z Włoch i zastanawia się, czy może założyć sprawę w Warszawie, czy musi tam do nich latać?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

10.6.2015 11:02
Arias napisał
Ale tę firmę zewnętrzną to się chyba zatrudnia już po tym, jak wyśle się ostateczne wezwanie do zapłaty? Bo wydaje mi się, że całość można przeprowadzić bez udziału takiej firmy, po prostu po upływie tego ostatecznego terminu składa się pozew i dalej już leci. A może ktoś wie, czy musimy składać to w sądzie w miejscowości, gdzie dłużnik mieszka, czy możemy tam, gdzie my mieszkamy? Bo znajomy już prawie pół roku buja się w ten sposób z firmą z Włoch i zastanawia się, czy może założyć sprawę w Warszawie, czy musi tam do nich latać?
Sa firmy, które obsługuja zagranicznych dłużników. Oni załatwiają wszystkie sprawy.
Cytuj
Odpowiedź