• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak odzyskać pieniądze od kontrahentów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 22:13
takie zastraszanie od razu windykacją moze skutkować tym że osoba od której chcesz odzyskać pieniądze będzie mogła podac Cie do sądu o zastraszanie. I w ten sposób Ty wytoczysz sprawę o pieniądze a ta osoba o zastraszanie i mozesz wyjść jeszcze na tym stratny. Rób wszystko z głową.
Cytuj
Franciszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 12:40
Dokładnie tak, wszystko musisz zrobić po kolei i ostrożnie. Najlepiej jak najbardziej formalnie wtedy będziesz miał jeszcze większe podstawy i szanse do odzyskania swojej należności. Współczuje Ci takich sytuacji bo nikt nie lubi walczyć i prosić sie o swoje.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2014 21:51
Dziękuję za rady:) Wysłałem do tego Pana oficjalne pismo z prośbą o zapłatę. Zaraz po otrzymaniu tego pisma zadzwonił do mnie i jutro ma mi oddać pieniądze Chyba się wystraszył, że pójdę do sądu... Mam nadzieję, że już więcej nie spotka mnie taka sytuacja.
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 21:56
Ja bym napisała pismo ponaglające, a później skierowała sprawę do sądu. Skoro już teraz uchyla się kontrahent od płatności później raczej nie będzie lepiej. Może pomyśl jeszcze o firmie faktoringowej?
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:54
Ja na Twoim miejscu spróbowałabym się jeszcze raz z nim skontaktować nie tylko oko w oko ale też listownie, e-mailowo czy jak tam wolisz, a dopiero później zwrócić się albo do firmy faktoringowej albo po udaj się po poradę do prawnika. To już jak Ci lepiej.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:20
tom7878 napisał
Dziękuję za rady:) Wysłałem do tego Pana oficjalne pismo z prośbą o zapłatę. Zaraz po otrzymaniu tego pisma zadzwonił do mnie i jutro ma mi oddać pieniądze Chyba się wystraszył, że pójdę do sądu... Mam nadzieję, że już więcej nie spotka mnie taka sytuacja.


No oby. Niestety wielu z nas się z czymś takim spotyka. Najważniejsze jest zachować profesjonalizm i cierpliwość. Dobrze, że odzyskałeś pieniądze bo sporo ludzi niestety się sądzi..
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:32
Na początek wyślij pismo z wezwaniem do zapłaty i umieść odpowiednią adnotację, że jeżeli faktura nie zostanie opłacona sprawa zostanie skierowana do sądu i już.
Niestety, takich cwaniaków to jest coraz więcej..
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

27.2.2015 19:19
Zgłoś się do firmy windykacyjnej http://vindicat.pl/ Możesz też na tej stronie negocjować z dłużnikiem (za darmo!). Przede wszystkim nie popuszczaj im. Ludzie muszą się nauczyć, że trzeba oddawać pieniądze!
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.3.2015 16:44
ja ze swojej strony mogę polecić kancelarię Lexperto,
dora i rzetelna firma można wejść na czat z konsultantem prawnym i zapytać sie zawsze co i jak porada darmowa.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.3.2015 14:29
Nie lepiej wynająć windykacje zewnętrzną?
Cytuj
Odpowiedź