• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring się opłaca?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

5.12.2014 14:31
Faktoring staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Zastanawiają się Państwo nad skorzystaniem z tego rozwiązania. Podpowiadamy czy warto.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

5.12.2014 15:56
Faktoring wciąż się kojarzy z windykacją i dlatego ludzie średnio się tym interesują.
Cytuj
Mela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 11:14
Tylko,że wcale nie jest to windykacja. W sytuacji gdy firma nie dostaje przez długi czas należności od swoich klientów może być to bardzo dobre rozwiązanie.
Niestety ale takie opóźnienia mogą czasami skutkować nawet zaburzeniem płynności finansowej firmy.
Dobre oferty faktoringu na dzień dzisiejszy moim zdaniem posiadają PKO BP oraz BZWBK
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.12.2014 13:02
Mela napisał
Tylko,że wcale nie jest to windykacja. W sytuacji gdy firma nie dostaje przez długi czas należności od swoich klientów może być to bardzo dobre rozwiązanie.
Niestety ale takie opóźnienia mogą czasami skutkować nawet zaburzeniem płynności finansowej firmy.
Dobre oferty faktoringu na dzień dzisiejszy moim zdaniem posiadają PKO BP oraz BZWBK
Wlasnie bardzo duzo osob to myli. Moja znajoma pracuje w tej branży i mowi,ze zwykle jest tak, ze dzwoni do potencjalnego kontrahenta, a ten nawet nie wie co to jest i od razu mówi, ze windykacji nie potrzebuje.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.12.2014 10:39
Ludzie myślą, że faktoring to właśnie windykacja. W sumie jak sobie nie poczytałem trochę to tez tak myślałem.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.12.2015 13:50
w wlasnie na jak moge skorzystac z tego w pkobp? Ktos ma moze wiecej informacji?
Cytuj
witold-dabr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 15:17
Pewnie musiałbyś porozmawiać z ich agentem.
Na jakich zasadach to działa w PKO? To znaczy, ile nas, przedsiębiorców będzie to kosztowało?
Trochę czytałem już na ten temat, ale nie znam konkretnych ofert, a jedynie teorię.
A chyba też będę niedługo zmuszony skorzystać z tego typu usług, bo z niektórymi klientami nie da się dojść do porozumienia.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 22:00
Faktoring, to najprościej mówiąc jest to zamiana faktur na pieniądze. Trochę przypomina on kredyt obrotowy w rachunku bieżącym, jednak ma jedną bardzo dużą różnicę. W przeciwieństwie do kredytu działa w tle, nie widać go w bilansie firmy i nie ma wpływu na zdolność kredytową firmy.
Faktoring pozwala zachować płynność finansową firmy.
Na swoim blogu finansowym umieściłem dwa wpisy na temat nowoczesnej formy faktoringu - Idea Płynności.
1. Idea Płynności, czyli jak zlikwidować zatory płatnicze :

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/idea-plynnosci-czyli-jak-zlikwidowac-zatory-platnicze

2.Idea Płynności, czyli jak zamienić faktury w pieniądze

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/idea-plynnosci-czyli-jak-zamienic-faktury-w-pieniadze

Zainteresowanych tą formą faktoringu zapraszam do kontaktu ze mną. Proszę również o zadawanie pytań.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.12.2015 11:38
Idea bank ma chyba faktycznie obecnie najlepsze rozwiązania dla firm.
Jak podchodzą do wyboru klientów? Ciężko jest u nich dostać kredyt czy właśnie faktoring?
Moja firma obecnie nie jest w zbyt dobrej sytuacji, mam problemy z płynnością.
Jestem ciekaw, czy mógłbym uzyskać tam pomoc w postaci faktoringu?
Oczywiście jednocześnie pracuję cały czas nad pozyskaniem nowych klientów, jednak zima nie jest do tego najlepszym okresem. Na wiosnę na pewno wszystko ruszy, ale teraz jest bardzo słabo.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

31.12.2015 13:21
carlos napisał
Idea bank ma chyba faktycznie obecnie najlepsze rozwiązania dla firm.
Jak podchodzą do wyboru klientów? Ciężko jest u nich dostać kredyt czy właśnie faktoring?
Moja firma obecnie nie jest w zbyt dobrej sytuacji, mam problemy z płynnością.
Jestem ciekaw, czy mógłbym uzyskać tam pomoc w postaci faktoringu?
Oczywiście jednocześnie pracuję cały czas nad pozyskaniem nowych klientów, jednak zima nie jest do tego najlepszym okresem. Na wiosnę na pewno wszystko ruszy, ale teraz jest bardzo słabo.


Bardzo proszę o kontakt
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź