• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ile trwa zdobywanie unijnych dotacji ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Honoratka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:42
Ile moze potrwać załatwianie wszelkich dokumentów na otrzymanie dotacji? Jestem w trakcie otwierania własnej działalności i chciałabym postarać się o jakies dofinansowanie ale z tego co tu przeczytałam to trzeba chyba na otrzymanie dotacji troche poczekać. Zależy mi na szybkim rozkręceniu całego interesu, bo właśnie zaczyna sie sezon. Wyrobiła bym sie w przedziale 1- 2 miesiecy??
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:30
No nie wiem czy udało by Ci sie to wszystko tak załatwić. Chyba że masz już przygotowane odpowiednie dokumenty wypełnione wszystkie papierki i wiesz gdzie poskładać konkretne wnioski. Bo nie orientuje się ile trwa rozpatrzenie takiego wniosku o dofinansowanie.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:24
To chyba zależy o jakie dofinansowanie unijne chcesz się starać.Bo mnie wydaje sie ze w zależności od dotacji najpierw jest określony czas na składanie wniosków, później czas na rozpatrywanie ich a dopiero na końcu podane są daty w jakich mogą wypłacać takie dofinansowania. Raczej szybko to Ty tego nie załatwisz.
Cytuj
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:44
Szybko to Ci to na pewno nie pójdzie. Nawet na przykładzie takich unijnych dotacji dla rolników. Oni w styczniu składają wnioski. W marcu albo kwietniu dopiero otrzymują decyzje a chyba czerwiec - lipiec sa wypłacane pieniądze. Ja orientuje sie w tym tyle o ile bo mój dziadek korzysta własnie z takich dofinansowań juz któryś rok z kolei.
Cytuj
Karwals

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:09
To jest chyba zależne od tego o jakie ubezpieczenie Ty sie chcesz postarać. Ja wiem ze są teraz różne i każde z nich ma inne wymagania i inny czas realizacji. Musiałabyś poczytać regulamin konkretnego dofinansowania tam raczej wszystko powinno być napisane.
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:41
Nie sądzę byś wyrobiła się w 1-2 miesiące. Na dotacje czeka się zacznie dłużej. Twój pomysł na biznes powstał tak z dnia na dzień? Czy już od dawna go planowałaś? Pytam bo zastanawiam się dlaczego tak późno bierzesz się za składanie wniosku o dotacje skoro chcesz otworzyć działalność za 2 miesiące.
Cytuj
Bożenka55

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:29
A moze to jest taki spontaniczny pomysł. Dowiedziała sie ze sa dotacje wiec postanowiła założyć działalność. Coś czuje ze to działało właśnie tak od drugiej strony. Czasem tak jest niestety ale może Ty to sobie jeszcze dokładnie przemyśl bo bedziesz przez jakiś czas jednak musiała utrzymać sie na rynku pracy.
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:49
Jak dla mnie trochę późno wyskoczyłaś z tym pomysłem, ale myślę, że nie masz nic do stracenia. Złóż potrzebne wnioski, stwórz dobry biznesplan i zacznij działać. Może uda Ci się zdobyć dotacje w dwa miesiące a nawet jeśli dostaniesz pieniądze później to i tak dobrze. Rozkręcisz interes do następnego sezonu:)
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:40
Jeżeli posiadasz lokal na działalność gospodarczą to sprawy papierkowe załatwisz w ciągu dwóch miesięcy.Ale żeby dostać dotacje unijną to na prawdę musisz przedstawić dobry biznes plan .Nie działaj pochopnie bo otworzysz działalność a nie dostaniesz dotacji i co wtedy .Zastanawiałaś się nad tym chyba że masz jakiś wkład własny .
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:25
Bez wkładu własnego rzeczywiście może ci być ciężko jeśli nie otrzymasz dotacji. Zakładanie działalności nie jest takie hop siup jak się wydaje. Trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Myślę jednak, że jak się postarasz to załatwisz wszystko na czas i dostaniesz dotację.
Cytuj
Odpowiedź