• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wlasna firma czy etat

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 7:03
Moim zdaniem bardziej opłaca się założyć własną firmę ale to jest kwestia do przemyślenia. Mając firmę ZUS jest niski tylko przez pierwsze dwa lata więc może etat byłby lepszy? Wszystko zależy od tego czy masz pomysł na firmę czy nie.
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 14:08
Bardziej opłaca się żałożyć własną firmę, tym bardziej ze nie jest to takie trudne jak mogło by się wydawać. Jak nie wiesz jak to chyba widziałam tutaj http://www.biuroksiegowe-perfekto.pl/artykuly/5-jak-zalozyc-wlasna-fime-najwazniejsze-informacje-na-start bardzo fajny artykuł. Wszystko masz tam wyjaśnione wiec bedzie Ci dużo łatwiej.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.2.2015 9:08
Większość Polaków wybierze etat.Dostajesz pieniądze raz w miesiącu , o nic nie musisz się martwić. Po pracy wracasz do domu i masz wszystko w nosie.
Z drugiej strony firma daje o wiele większe możliwości. Jest to ciężka praca, brak wolnego czasu ale nikt Cię nie popędza, nikt nad Tobą nie stoi. Możesz się rozwijać. Jest to rozwiązanie jedynie dla niewielkiego procenta osób.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.2.2015 10:04
Przy pewnym poziomie dochodów własna firma jest lepszym rozwiązaniem, przez to że ponosimy mniejsze koszta związane z podatkami. Poza tym własna firma to możliwość odliczania od podatku dochodowego i vatu paliwa, samochodu, telefonu, komputera itd itd.
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 7:32
Tak tylko, ze oznacza to również:
permanentny brak wolnego czasu
użeranie się z pracownikami ( Polacy chcą zrobic byle najmniej za dobrą pensję ;)).
problemy z podatkami, które w Polsce są bardzo wysokie
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.2.2015 8:58
NataliaZ napisał
Tak tylko, ze oznacza to również:
permanentny brak wolnego czasu
użeranie się z pracownikami ( Polacy chcą zrobic byle najmniej za dobrą pensję ;)).
problemy z podatkami, które w Polsce są bardzo wysokie



A myślisz że to cecha jedynie Polaków? Każdy chciałby zarobić a się nie narobić :)

Etat ma taką zaletę, że masz płatne urlopy, pełne ubezpieczenie, odprowadzane są wszystkie składki, człowiek jest chroniony przed natychmiastowym zwolnieniem, nawet 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Chroniony jest przed kodeks pracy. Nie dziwię, się że niektórzy mimo mniejszych pieniędzy decydują się na etat.
Cytuj
NataliaZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 8:47
Wydaje mi sie,ze w pewnym sensie dotyczy to również wielu nacji ale w Polsce jest to bardzo często widoczne. Jest to w pewnym sensie pokłosie stanu socjalizmu, w jakim byliśmy przez wiele lat.
Jeśli natomiast chodzi o etat... Obecnie mozna liczyć na niego praktycznie jedynie w urzędach. Firmy prywatne bardzo rzadko decydują się na zatrudnienie pracownika na etacie, ,Z jednego powodu : Jest to bardzo drogie .Składki kosztują praktycznie tyle samo ile pracownik dostaje na rękę.
Cytuj
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 8:45
Piszecie,że etat to spokój i nie zamartwianie się a własna firma to taki duży stres.
A guzik prawda.Wszystko zależy gdzie pracujecie. Uwierzcie,ze niektóre korposzczury w Warszawie pracując na etacie są tak obciążone stresem,że mogliby zazdrościć niektórym właścicielom firm. Nie zawsze wychodzisz z pracy i możesz mieć wszystko w nosie. Wiele zalezy u kogo pracujesz i na jak odpowiedzialnym stanowisku.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.2.2015 12:50
roczen napisał
Piszecie,że etat to spokój i nie zamartwianie się a własna firma to taki duży stres.
A guzik prawda.Wszystko zależy gdzie pracujecie. Uwierzcie,ze niektóre korposzczury w Warszawie pracując na etacie są tak obciążone stresem,że mogliby zazdrościć niektórym właścicielom firm. Nie zawsze wychodzisz z pracy i możesz mieć wszystko w nosie. Wiele zalezy u kogo pracujesz i na jak odpowiedzialnym stanowisku.
roczen napisał
Piszecie,że etat to spokój i nie zamartwianie się a własna firma to taki duży stres.
A guzik prawda.Wszystko zależy gdzie pracujecie. Uwierzcie,ze niektóre korposzczury w Warszawie pracując na etacie są tak obciążone stresem,że mogliby zazdrościć niektórym właścicielom firm. Nie zawsze wychodzisz z pracy i możesz mieć wszystko w nosie. Wiele zalezy u kogo pracujesz i na jak odpowiedzialnym stanowisku.
A to prawda. Wszystko zalezy od miejsca. I co z tego, ze sie nie musimy martic o skladki i inne rzeczy, jak mentalnie mozemy czuc sie w firmie zle.
Cytuj
Plozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.2.2015 13:15
Sam zrezygnowałem z etatu po tym jak usłyszałem,ze nie mam szans na podwyżkę.Zaryzykowałem i zdecydowałem się na własną firmę. Chyba najlepsze posunięcie jakie do tej pory podjąłem. Zarabiam więcej. Mogę sam decydować kiedy wyjadę na wakacje. Nie mam nikogo nad sobą.Spotykam sie jedynie z ludźmi, których lubię.
No i jest wiele bonusów. Można sobie wziąć samochód w leasing ( jest dużo taniej). Odpisać telefon od kosztów firmy.
Cytuj
Odpowiedź