• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy mogę odliczyć VAT od zakupu paliwa .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Karol77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:38
Mam zamiar założyć działalność gospodarczą jako doradca finansowy co wiąże się z częstymi wyjazdami do klientów. Posiadam na siebie zarejestrowany samochód osobowy. Czy w związku z tym będę mógł odliczyć VAT od zakupu paliwa? mimo ze samochód jest na osobę prywatną ,a jeśli nie czy mogę przerejestrować na firmę .
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 14:35
Według obowiązujących od 1 kwietnia zasad: w przypadku zakupu paliwa przeznaczonych do samochodów wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej, wydatki te będą odliczane na zasadach ogólnych, tj. będzie w stosunku do nich przysługiwało pełne prawo do odliczenia, przy spełnieniu warunków wskazanych w art. 86a ustawy o VAT. Natomiast jeżeli nabywane paliwo przeznaczone jest do napędu samochodów wykorzystywanych do celów mieszanych wysokość odliczenia VAT będzie uzależniona od rodzaju pojazdu samochodowego.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Cecylia0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 10:59
Mój znajomy ma samochód zarejestrowany wyłącznie na firmę więc spokojnie odlicza sobie VAT na paliwo .A jak w twoim przypadku to nie wiem .Ale jak czytam wypowiedź pana Tomasza są jakieś odliczenia do celów mieszanych .A może orjetujecie się jaka jest wysokość tego odliczenia ?
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:26
no odliczenie Vat-u od zakupu paliwa to całkiem normalna rzecz. Wiele osób nawet robi czasem tak że tankuje prywatny Samochód a odlicza sobie od firmowego. Kilka razy widziałam jak w niedziel rodzinnym samochodem tankował pan Paliwo a brał je na fakture. Trochę to nieuczciwe według mnie.
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:15
Może i nieuczciwe ale ja też bym tak zrobiła. Państwo na każdym kroku nas okrada i nie zbiednieje od jednej faktury na samochód rodzinny. Karol77 ja na Twoim miejscu przekształciła bym samochód na firmowy albo kupiłabym drugi, który służyłby mi w firmie.
Cytuj
maciej77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 17:58
Ja również samochód zarejestrowałbym na firmę i dzięki temu mógłbym odliczyć sobie VAT od paliwa .Przecież i tak ten samochód będzie do dyspozycji w firmie to dlaczego masz tracić .Dobrze się popytaj i zadecydujesz ale myślę ze warto tak zrobić i mieć dodatkowy dochód a nie pozwolić żeby pieniądze przepadły .
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:14
Zarejestruj samochód na firmę i będziesz mógł się rozliczać:) A do użytku prywatnego kup drugie autko. Mój mąż tak zrobił i czasami bardzo dużo zwracają mu za paliwo. Nie ukrywam, że zdarza nam się jechać gdzieś tym firmowym samochodem ale to zdarza się naprawdę rzadko.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:10
Niby taki firmowy samochód to bardzo fajna sprawa ale to czekanie na fakture na niektórych stacjach benzynowych doprowadza mnie czasem do szaleństwa. Babka czasem zatankuje za 20 zł ale musi to wziąć sobie na fakturę i czeka się aż oni jej to załatwią.
Cytuj
ArekKowal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:14
Wiele osób robi tak że prywatny samochód nagle rejestruje na firmę i wtedy przy każdym tankowaniu odliczają to sobie.Ja wiem ze gdybym miał własną firmę też bym tak zrobił. każdy opłacający te wszystkie składki chce chociaż trochę skorzystać na tym co mu się należy.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 18:44
Tak może kiedyś długo czekało się na fakturę na stacji benzynowej teraz to wszystko idzie migiem ,przynajmniej u mnie .A co do tego to bardzo korzystne jest odliczanie VAT , nawet jak po pracy jeździmy firmowym autem też możemy z tego skorzystać ,przecież nikt o tym się nie dowie .
Cytuj
Odpowiedź