• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy mogę odliczyć VAT od zakupu paliwa .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:54
Niedawno była jakaś dyskusja na podobny temat w mediach. Dokładnie chodziło o służbowy samochód i prywatne podróże a rozliczenie za paliwo czy coś w ten deseń... no nie pomogę za wiele w tym przypadku, jednakże zastanawiałem się jak to jest z tymi samochodami, będą liczyć kilometry żeby dowieść, że podróże nie były służbowe czy jak?
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 11:41
Jak będzie książka ewidencji i przebiegu pojazdu to tam się pisze gdzie się jechało, ile kilometrów i po co. Nikt Cię nie będzie sprawdzał czy rzeczywiście tam byłeś. Wszystko musi być po prostu na papierze.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 12:31
rafus9973 napisał
Niedawno była jakaś dyskusja na podobny temat w mediach. Dokładnie chodziło o służbowy samochód i prywatne podróże a rozliczenie za paliwo czy coś w ten deseń... no nie pomogę za wiele w tym przypadku, jednakże zastanawiałem się jak to jest z tymi samochodami, będą liczyć kilometry żeby dowieść, że podróże nie były służbowe czy jak?


Nikt ci tego nie będzie liczył po prostu wpisujesz wszystko w książkę ewidencyjną dołączasz faktury za tankowanie i wpisujesz cel podróży. Normalnie jako doradca możesz mieć swój samochód firmowy i paliwo wliczać w koszty.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 20:24
czy jest jakas kwota do ktorej moge odliczyc vat? mam dwa auta firmowe ale to chyba by dziwnie wygladało jakbym co drugi dzien tankował do pełna?
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 9:47
to zależy od specyfiki firmy jesli masz transportową to nie powinno być to dziwne, natomiast jesli np masz prace biurowo typową to moze to być dziwne i us pewnie pomysli ze bierzesz fv na auta firmowe pomimo ze tankujesz inne :)
Cytuj
be free like a child
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 10:24
Od tego roku podatnicy VAT mogą w pelni odliczać podatek przy zakupie samochodów osobowych, w tym też od paliw, warunkiem jest używanie auta wyłącznie do celów firmowych. Ciekawie jak to do konca jest kontrolowane jeśli ktoś ma auto firmowe.
Cytuj
Odpowiedź