• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Praca na etacie czy działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:05
Witam, dostałem oferte pracy gdzie miałbym zarabiać 3500 brutto. Zaproponowano mi także otwarcie własnej działalności. Wiem, że przy etacie pracodawca ponosi całkowity koszt zatrudnienia ok 4000zł. Czy zakładając firmę moje wynagrodzenie netto byłoby wyższe? Jeśli tak to o ile mnie wiecej? Z góry bardzo dziekuje za informacje

Pozdrawiam
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:04
Kurde jak dla mnie to bardzo skomplikowana sytuacja. A czym różniła by się Twoja praca w które teoretycznie zarabiałbyś te 3500 tysiąca brutto od otworzenia działalności? I na jakiej to jest zasadzie ze ktoś zaproponował Ci żebyś Ty sam otworzył działalność? Czy to chodzi o to że działalność byłaby an Ciebie i rządziłby nią ktoś inny?
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:49
Szczerze mówiąc pierwszy raz sie z czymś takim spotykam.Powiedz mi tak prosto o co konkretnie chodzi. Bo ja czytając to widze to w ten sposób że jedna i ta sama osoba zaproponowała Ci albo zwykła prace na etacie albo założenie własnej działalności.Tylko dlaczego ta osoba zaproponowała Ci otworzenie tej działalności, dla mnie to jakieś podejrzane.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:55
Dla mnie tez to jest jakieś dziwne. Gdybym ja otrzymała taką propozycje to chyba decydowałabym sie jednak na prace na etacie, to zakładanie działalności na siebie jest dla mnie bardzo nie jasne. Pracując u kogoś nie będziesz musiał się martwić że nagle ze wszystkimi opłatami zostaniesz sam. Jaką masz pewność że ten pracodawca Cie nie wykorzysta?
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 12:05
Chyba ktoś chce Cię wrobić ,lepiej trzymaj się pracy na etacie ,nie będziesz musiał biegać i załatwiać tych wszystkich formalności związanych z działalnością jak również nie będą ciebie interesować opłaty .Chyba że nie opisałeś sytuacji jasno i wszystko wygląda inaczej .
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:37
Ja też trzymałabym sie na Twoim miejscu pracy na etacie. Tak bedziesz spokojny że nikt Cie nie wykiwa i nagle nie bedziesz musiał sam opłacać składek bo szef powie że aktualnie nie ma pieniędzy i na twoje głowie bedzie wszystko bo działalność bedzie na Ciebie. A jak zrobi jakiś przekręt to też Ty bedziesz za to odpowiadał.
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:09
Dziwna sytuacja... ja bym jednak nie ryzykowała i pracowała na etacie. Chyba, że chcesz mieć własną firmę. Jeśli tak to ją załóż ale tylko i wyłącznie dla siebie a nie dlatego, że ktoś obiecał Ci większe pieniądze. Z takich sytuacji zazwyczaj nie wychodzi się za ciekawie.
Cytuj
Pola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 1:29
A mało to razy słyszy sie jak ludzie zostali w ten sposób oszukani? ktoś prosi żebyś założył na siebie działalność bo on z różnych powodów nie może, później on robi jakieś oszustwa i przekręty a Ty za to odpowiadasz albo za długi zaciągnięte na firmę. Uciekaj od tego pracodawcy jak tylko sie da.
Cytuj
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:16
Poszukaj innej pracy. Dobrze Ci radzę. Jeśli masz mieć własną firmę to tylko na własny rachunek. A od takich osób trzymaj się z daleka. Licho wie co on może wykombinować a za wszystko odpowiesz ty. Z resztą jak dobrze poszukasz to bez problemu znajdziesz pracę z wynagrodzeniem 3500 zł.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 12:47
nie przesadzajcie z tymi podejrzeniami w wielu zawodach wymagana jest dziaalnosc godspodarcza- tak latwiej sie jest rozliczac, ja tez glownie z takimi osobami wspolpracuje bo po co mam im jeszcze zusy placic jak moga mi fv za uslugi wystawic i wszyscy są zadowoleni ;)
Cytuj
Odpowiedź