• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak prowadzić chwilówkę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.9.2014 14:41
Zastanawiam się jakie warunki prawne trzeba spełniać, aby móc otworzyć taką chwilówkę i legalnie prowadzić? Czy oprocentowanie jest jakoś z góry ustalane czy robi się to samodzielnie? Jakie kursy trzeba skończyć i jaką gotówką dysponować?
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.11.2014 23:28
U dobre pytanie. Też jestem ciekawy jak to zakłada się w praktyce i czy rzeczywiście jest to dochodowa działalność. Może ktoś się wypowie na ten temat?
Cytuj
akwamaryna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2014 21:52
Mi się wydaje, że kursów żadnych raczej kończyć nie trzeba i jest to taka firma handlowa ale pewności nie mam, a co do oprocentowania to ustala to chyba firma biorąc pod uwagę zróżnicowanie. Gdyby warunki ustalane były odgórne byłoby to chyba korzystniejsze dla ludzi.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.11.2014 14:20
Ja nie wiem czy taką chwilówkę tak łatwo otworzyć bo konkurencja jest wielka no i trzeba mieć potężny budżet na tego typu przedsięwzięcie. Jeżeli nie masz przynajmniej ponad 200 tys. to nie wiem czy warto się w to pakować.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.11.2014 14:52
Na comperii był już podobny temat odnośnie budżetu na taką firmę i pisali tam, że 200 000tys minimum masz taką kwotę? Ja też myślę, że żeby to miało szansę powodzenia trzeba mieć trochę gotówki.
Cytuj
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 10:05
ok 200 -300 tys. musi być. Musi być jakaś kwota na udzielanie pożyczek. Niemniej taki sam wkład musimy mieć nie tylko kiedy chcemy otworzyć chwilówkę ale również kiedy chcemy prowadzić lombard czy kantor.
Sam zastanawiałem się jak jest z egzekwowaniem należności. Czy chwilówki przekazuja to do firm windykacyjnych ?
Czy może sami wywierają nacisk ?
Cytuj
john

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.1.2015 15:15
Wspołpracuja z firmami windykacyjnymi, ale moga tez miec wlasny dział tym sie zajmujacy. Zasady maja twarde, wiec na to klada duzy nacisk :D
Cytuj
Odpowiedź