• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłaca się sprzedać pomysł na bines?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.8.2014 12:33
Zastanawiałam się ostatnio czy w Polsce opłaca się sprzedać pomysł na biznes? Mam pomysł, który chciałabym komuś odsprzedać aby go zrealizował. Czy ktoś może powiedzieć mi jak to zrobić i do kogo się zwrócić? Jak wygląda cała procedura?
Cytuj
trzykotka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 16:42
Chyba są strony internetowe na których szuka się inwestorów i tam też ogłaszają się chętni do sprzedania swojego pomysłu. Sama nie potrafię sobie wyobrazić jak to przebiega. Być może robi się biznesplan czy coś no bo sama idea to chyba nie wszystko, często biznes można opisac w jednym zdaniu =i za to chyba nikt nie zapłaci. Swoją drogą jeśli wydaje Ci się on dobry, może sama zajmij sie jego realizacją.
Cytuj
wernissa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 20:07
Nie wiem jak miałoby to wyglądać ale nie wydaje mi się żeby ludzie chętnie płacili za sam pomysł. Co innego już rozkręcona, pewna firma, bo pomysł to dopiero połowa sukcesu.
Cytuj
iktor7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:04
ja bym nie kupił cudzego pomysłu na biznes. ani to pewnośc że na pewno wypali ani tym bardziej czy pomysł nie został sprzedany eszcze komuś, bo czasem to nawet jak w umowie pisze, że nie został to nie wiadomo. Z reszta nie wiem jaki to musiałby być pomysł żeby go sprzedawać. Prędzej nie wiem... jakiś wynalazek ale biznes...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 14:21
Niezla dyskusja, -ja bym kupil, - aja bym nie kupil. To zwykle nie chodzi o sprzedaie pomyslu na np. przepis na bigos. To sa zlozone sprawy, patenty itd.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:26
Gość napisał
Niezla dyskusja, -ja bym kupil, - aja bym nie kupil. To zwykle nie chodzi o sprzedaie pomyslu na np. przepis na bigos. To sa zlozone sprawy, patenty itd.


NO to swoją drogą ta dyskusja czy by ktoś kupił czy nie. Prawda jest taka, że sporo ludzi ma pieniądze na biznes a nie mają pomysłu.. pytanie tylko gdzie się ogłosić i jak szukać kogoś kto pomoże mi to zrealizować
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.9.2014 14:54
Może i dałoby radę sprzedać taki pomysł ale zastanawiam się kto by go kupił. Czy ktoś kto ma pieniądze ale nie ma pomysłu czy ktoś kto szuka pomysłu na siebie?
Też za bardzo nie wiem w jaki sposób się to odbywa.
Cytuj
Ostoja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2014 9:19
jesli nie masz kasy na realizacje pomysłu, zbierz ją na wpsieram.pl albo sprzedaj pomysł za udziały, tylko wtedy bedziesz mieć z tego realną kase :)
Cytuj
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.10.2014 17:34
jakbym miała dobry pomysł to starałabym sie zebrać kasę znaleźć współinwestorów i tak działać :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.10.2014 13:58
Nie zawsze można znaleźć fundusze itd. Czasami łatwiej sprzedać pomysł, zależy od sytuacji.
Cytuj
Odpowiedź