• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wymiana pieniędzy w banku i w kantorze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 11:19
Często sprowadzam towar zza granicy i zawsze mam ten sam problem, bo nie wiem gdzie wymieniać walutę żeby na tym nie stracić. Jaka jest różnica pomiędzy wymianą pieniędzy w banku a w kantorze internetowym? Gdzie najlepiej wymieniać aby nie stracić?
Cytuj
kokardova

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 12:55
Słyszałam kiedyś, że banki to najgorsze miejsce do wymiany walut, bo ceny tam są kompletnie nieopłacalne. Kantor internetowy to dla mnie dobre rozwiązanie w przypadku dużych sum. Sama jednak rozejrzałabym się po kilku kantorach w okolicy, zawsze znajdzie się gdzieś taki, który ma atrakcyjniejsze ceny niż inne kantory.
Cytuj
kulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:55
Pieniądze opłaca się wymieniać ale jak najdalej granicy no i też nie w bankach. Co do internetowych to wydaje mi się że ofertę też można dobrą znaleźć a jak chodzi o stacjonarne, to byłam ostatnio świadkiem śmiesznej sytuacji, był chłopczyk na oko 10 letni i 3 kantory na jednej ulicy, jego tato siedział na ławce a chłopczyk biegał i donosił w którym kantorze jaka cena za co ;D kantory stacjonarne z dala od granicy, na obrzeżach dużych miast wg mnie są najlepsze do wymiany walut, najkorzystniejsze.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 14:18
kokardova napisał
Słyszałam kiedyś, że banki to najgorsze miejsce do wymiany walut, bo ceny tam są kompletnie nieopłacalne. Kantor internetowy to dla mnie dobre rozwiązanie w przypadku dużych sum. Sama jednak rozejrzałabym się po kilku kantorach w okolicy, zawsze znajdzie się gdzieś taki, który ma atrakcyjniejsze ceny niż inne kantory.


No tak ale muszę mieć pieniądze na koncie, żeby zapłacić za zamówienie, często korzystałam właśnie z opcji przewalutowania w banku ale wydaje mi się to nieopłacalne. Stąd moje pytanie.
Cytuj
trzykotka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 16:46
A kantor internetowy typu Amronet? podobno opłacalne rozwiązanie a i nie trzeba biegać bo mieście. Banki chyba mogą naliczać sobie dodatkowo za wymianę, nie wiem jak to wygląda.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 13:24
Nie znam takiego ale zerknę. A co myślicie o cinkciarz.pl? Korzystał już ktoś. Jest o nim dosyć głośno w sieci no i reklamuje się namiętnie w multikinie.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 17:04
w ogóle się reklamuje w telewizji i chyba widziałam że sporo wydarzeń ostatnio sponsoruje. W kantorach internetowych jest fajne to , że siedzisz w domu i w danej chwili możesz sobie porównac ofertę każdego. Z tego co ostatnio widziałam cinkciarz miał lepszą ofertę niż Amronet chociaż te pojęcia kupno/sprzedaż waluty zawsze mi się mieszały, wie wiedziałam czy to są informacje z punktu widzenia mojego czy sprzedawcy w kantorze.
Cytuj
Ciastek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.8.2014 22:59
też mam zawsze mętlik jak stoję w kolejce ale w sumie wymieniam jak potrzebuję i nie zwracam uwagi na aktualny kurs. wydaje mi się jednak że poprzednicy mają rację i na pewno nie opłaca się wymieniać w banku pieniędzy oni tam sobie liczą prowizję od wszystkiego, więc lepszym rozwiązaniem będzie zwyczajny kantor, internetowe pewnei też doliczają sobie coś dodatkowego
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 13:27
Ciastek napisał
też mam zawsze mętlik jak stoję w kolejce ale w sumie wymieniam jak potrzebuję i nie zwracam uwagi na aktualny kurs. wydaje mi się jednak że poprzednicy mają rację i na pewno nie opłaca się wymieniać w banku pieniędzy oni tam sobie liczą prowizję od wszystkiego, więc lepszym rozwiązaniem będzie zwyczajny kantor, internetowe pewnei też doliczają sobie coś dodatkowego


No niestety teraz wszyscy na wszystkim chcą zarobić więc nie da się tego uniknąć. W kantorach internetowych jeszcze nie wymieniałam bo nie wiem jaki najlepiej wybrać żeby był bezpieczny.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 13:32
Ciastek napisał
też mam zawsze mętlik jak stoję w kolejce ale w sumie wymieniam jak potrzebuję i nie zwracam uwagi na aktualny kurs. wydaje mi się jednak że poprzednicy mają rację i na pewno nie opłaca się wymieniać w banku pieniędzy oni tam sobie liczą prowizję od wszystkiego, więc lepszym rozwiązaniem będzie zwyczajny kantor, internetowe pewnei też doliczają sobie coś dodatkowego


No niestety teraz wszyscy na wszystkim chcą zarobić więc nie da się tego uniknąć. W kantorach internetowych jeszcze nie wymieniałam bo nie wiem jaki najlepiej wybrać żeby był bezpieczny.
Cytuj
Odpowiedź