• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy każdy zawód można wykonywać freelancersko?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanio0o

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 22:17
Szukałem pojęcia wolnego zawodu w internecie i są tam takie zawody jak lekarz czy prawnik, ale czy inne zawody też można w ten sposób wykonywać? Czy na przykład mogę być fryzjerem-freelancerem? Od czego zależy użycie tego pojęcia Bo mam wrażenie że rozumiem je błędnie czytając wytłumaczenia w sieci, a żona właśnie raz na jakiś czas wykonuje odpłatnie takie usługi fryzjerskie...
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:07
to ze sie jest freelancerem nie oznacza ze sie nie rozliczasz z nikim, freelancer powinien pracować na podstawie umowy o dzieło, zlecenie lub wystawić rachunek lub fv.
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:23
Też kiedyś szukałam informacji o freelancerach ale nie zrozumiałam jednoznacznie tego co tam pisało, bo wymienione były własnie takie zawody jak podałeś w treści pytania. Wydaje mi się jednak że każdy zawód do pewnej częstotliwości wykonywania i przychodu może być traktowany jako wolny.
Cytuj
buena39

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.8.2014 13:56
Z tą umową o dzieło też nie jest tak, bo umowa o dziełojest nijak określona w prawie, może być zawarta też slownie. Jeśli chodzi o freelancerstwo można chyba każdy zawód wykonywać w taki sposób, po prostu są takie zawody jak lekarz czy prawnik, które nie wymagają założenia działalności gospodarczej, w innych przypadkach każdy regularny zarobek zobowiązuje do założenia działalności. tak przynajmniej czytałam
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:28
Nie mam pojęcia o co chodzi z tym wolnym zawodem ale wyznaję zasadę, że jeżeli zarabiasz to trzeba się rozliczać. Doskonale zdaję sobie sprawę, z tego, że prowadzenie firmy i opłacanie się w zusie to wydatek spory, ale jeżeli nie chce tego robić to najlepiej po prostu iść do pracy normalnej i nie myśleć o zarobkach na lewo.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

20.8.2014 16:06
A ja mam zupełnie inne zdanie. Bez sensu jest zakładać od razu działalność jak nie wiadomo czy pomysł w ogóle wypali. Najpierw powinien być czas powiedzmy pół roku czy roku "próby" czy dana idea w ogóle przynosi zyski, a dopiero potem papierologia, zusy i inne.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 10:19
Drogi Gościu, oczywiście masz racje super byłoby sprawdzić czy Twój pomysł wypali, ale w Polsce jest to niemożliwe niestety. Chcesz mieć firmę, zakładasz ją, płacisz ZUS i jakoś leci lub też nie..
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:25
To jak dla mnie jest bez sensu, faktycznie powinien być taki czas bez opłat. Chociażby już zgłosić tę działalność i mieć taki okres zawieszonych opłat, nie działać całkiem na czarno. Żeby już nawet się te urzędy same po jakimś czasie upomniały że trzeba opłacać, ale nie tak już od razu od pierwszego dnia czaić się na podatki. Przecież na samym początku to i tak zazwyczaj państwo dostaje pieniądze z kredytów, z zakupów itp i ciężko jest od początku uzbierac na ZUS.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:32
Mulan napisał
To jak dla mnie jest bez sensu, faktycznie powinien być taki czas bez opłat. Chociażby już zgłosić tę działalność i mieć taki okres zawieszonych opłat, nie działać całkiem na czarno. Żeby już nawet się te urzędy same po jakimś czasie upomniały że trzeba opłacać, ale nie tak już od razu od pierwszego dnia czaić się na podatki. Przecież na samym początku to i tak zazwyczaj państwo dostaje pieniądze z kredytów, z zakupów itp i ciężko jest od początku uzbierac na ZUS.


Noo gdyby tak było jak mówisz, że na przykład pierwsze pół roku bez ZUS byłoby SUPER! Ale to mało prawdopodobne..
A szkoda, bo przez pierwsze miesiące naprawdę jest trudno uzbierać a ten ZUS i kosztów jest tyle a przychód jest minimalny, że jeszcze z własnej kieszeni trzeba czasem dołożyć.
Cytuj
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:45
bo polskie prawo niestety nie jest zbyt jasne i w wielu kwestiach wychodzi jakie jest ogólne. Tak samo właśnie w tym zakresie dokładnie nie wiadomo jaki zawód i jak to wygląda tylko wszystko jest bardzo ogólne.
Cytuj
Odpowiedź