• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co to właściwie jest faktoring?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
truskawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 11:54
Aż wstyd się przyznać, ale nie wiem czym właściwie jest faktoring, wiem jedynie, że jest to jakaś ochrona w przypadku utraty płynności finansowej firmy? Albo coś w ten deseń. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co w tym chodzi ?
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 22:49
na internecie znalazłam takie wytłumaczenie :
"Ogólnie rzecz ujmując faktoring to usługa finansowa. Polega ona na zakupieniu przez faktora wierzytelności, które są nieprzeterminowane i mają odroczony termin płatności. Wykupując faktury od przedsiębiorcy, faktor dokonuje na jego rzecz płatności."
Ale nie wiem czy w jakiś spoób Ci to pomoże i bardziej to wszystko wyjaśni
Cytuj
Lozo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 22:56
Ale to Alicja wytłumaczyłaś? Ja dalej nie bardzo wiem o co chodzi w faktoringu. Może ktoś mógłby zrobić to troche jaśniej?
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 11:30
Są firmy faktoringowe i mi to wydaje się, że oni po prostu dbają o to abyś miała płynność finansową, chodzi mi o to, że dbają o to aby wszyscy kontrahenci płacili Ci na czas.
Cytuj
Grena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 14:52
Faktoring polega na zleceniu zewnętrznej firmie ściągnięcia należności od klienta - najkrócej mówiąc jest to pośrednictwo w otrzymaniu środków. Firma zewnętrzna która jest pośrednikiem jest odpowiedzialna za to byś dostał pieniądze.
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 16:12
wiec czym rozni sie faktoring od windykacji ? wiecie może?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2014 14:51
Terminy te faktycznie często są mylone, a nawet stosowane zmiennie. Ogólnie rzecz ujmując faktoring jest usługą, w ramach której firma skorzystać może z kilku elementów wsparcia, jednym z tych elementów jest windykacja właśnie. Działania windykacyjne podejmowane są do rozwiązania już istniejących problemów, faktoring w założeniu ma problemom zapobiegać. Ponadto w ramach faktoringu środki otrzymujemy od razu, natomiast w przypadku windykacji będziemy na nie czekać dłużej. Słowem faktoring dotyczy zwykle wierzytelności jeszcze nie wymagalnych, windykacja tych niebezpiecznie przeterminowanych .
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 23:57
Dopiero zaczynam przygodę z własnym biznesem i cieszę się bardzo że tu trafiłam, bo widzę że najważniejsze pojęcia mam jak na dłoni wytłumaczone. Mam nadzieję tylko że z czasem będę z tero rozumiała więcej niż teraz ;D
Cytuj
viola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 9:13
Dla mnie faktoring to sposób na odzyskanie pieniędzy które ktoś jest winien firmie. idąc do takiej o nic się nie martwię tylko tłumaczę co chcę i oni proponują mi rozwiązanie więc nie zagłębiałam się nigdy w temat jak oni własciwie działają.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 15:36
Według mnie faktoring jest opłacalny dla dużych firm, której nie mają 5 faktur tylko setki.Wtedy warto, żeby ktoś z zewnątrz miał nad tym kontrolę i czuwał żeby była płynność finansowa. Przy małych firmach to się nie sprawdza.
Cytuj
Odpowiedź