• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co to właściwie jest faktoring?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 21:28
Faktoring działa jak firma windykacyjna? Jeśli ktoś ma zadłużenie wobec firmy to lepiej zgłosić się do firmy windykacyjnej czy faktoringowej? Ja mam kontrahenta, który jest mi winny sporą sumę pieniędzy i od pół roku się go proszę by mi ją oddał...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.9.2014 15:21
Faktoringowej, odkupia od Ciebie dlug i bedziesz mial z gory pieniasze, nie trzeba czekac az sciagnal dlug.
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 14:58
abzibzi napisał
Faktoring działa jak firma windykacyjna? Jeśli ktoś ma zadłużenie wobec firmy to lepiej zgłosić się do firmy windykacyjnej czy faktoringowej? Ja mam kontrahenta, który jest mi winny sporą sumę pieniędzy i od pół roku się go proszę by mi ją oddał...


Pół roku? To jesteś bardzo cierpliwa. Ja bym się głosiła już raczej to firmy windykacyjnej. Bo ja nie wiem czy faktoringowa nie działa wtedy gdy wystawiasz fakturę i masz określony czas w jakim kontrahent ma ci wpłacić pieniądze. I oni właśnie czuwają nad tym aby pieniądze były na czas.
Cytuj
BartekP220

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2016 18:02
Gosiunia napisał
Według mnie faktoring jest opłacalny dla dużych firm, której nie mają 5 faktur tylko setki.Wtedy warto, żeby ktoś z zewnątrz miał nad tym kontrolę i czuwał żeby była płynność finansowa. Przy małych firmach to się nie sprawdza.

Właśnie muszę sprawdzić jak to się ma do małych firm, bo ze znajomym prowadzimy firmę i nasz główny kontrahent ma 60 dniowy termin płatności, troszkę słaba opcja. Mam małe obawy przed faktoringiem, ale lektura w internecie zachęca. Z tego co tu widzę to właśnie do mojego problemu pasuje to idealnie. Miał ktoś z was styczność z Bibby Financial Services? Znajomy kiedyś mi o nich wspominał, ale chciałbym poznać opinię kogoś, kto korzystał z ich usług. Z góry dzięki!
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2016 10:29
BartekP220 napisał
Gosiunia napisał
Według mnie faktoring jest opłacalny dla dużych firm, której nie mają 5 faktur tylko setki.Wtedy warto, żeby ktoś z zewnątrz miał nad tym kontrolę i czuwał żeby była płynność finansowa. Przy małych firmach to się nie sprawdza.

Właśnie muszę sprawdzić jak to się ma do małych firm, bo ze znajomym prowadzimy firmę i nasz główny kontrahent ma 60 dniowy termin płatności, troszkę słaba opcja. Mam małe obawy przed faktoringiem, ale lektura w internecie zachęca. Z tego co tu widzę to właśnie do mojego problemu pasuje to idealnie. Miał ktoś z was styczność z Bibby Financial Services? Znajomy kiedyś mi o nich wspominał, ale chciałbym poznać opinię kogoś, kto korzystał z ich usług. Z góry dzięki!


Faktoring jest również dla małych firm. Szukając firmy faktoringowej warto wybrać taką, która kompleksowo realizuje usługi związane z zarządzaniem należnościami. Tak więc będzie to nie tylko faktoring, ale też monitoring płatności, windykacja należności czy też wykup długów.

O faktoringu oraz zarządzania należnościami pisze na swoim blogu na www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź