• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Na jaką franszczyznę się zdecydować?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
sunshine

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 22:26
Witam,
jestem właścicielką pewnego biznesu. Chciałabym otworzyć kolejny i zastanawiam sie nad jakaś franszczyzną. Sądzicie że warto w cos takiego inwestować? Na co zwracać uwagę?
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 22:52
Po pierwsze - franczyza, nie franszczyzna ;) Wszystko zależy w jakiego rodzaju działalności czujesz się najlepiej - czy sprzedaż, czy też usługi. A jeśli sprzedaż, to czy spożywcze, czy ubrania czy coś zupełnie innego i tak dalej. Wiadomo, że osoba, która nie zna się na spawaniu nie będzie też sprzedawać spawarek, bo to by nie miało najmniejszego sensu i raczej nie przyniosłoby zysku.
Cytuj
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 23:39
Może zobacz czego w twojej okolicy brakuje i na co mogłabyś sie zdecydowac. Weź pod uwagę też to na czym sie znasz i co mogła byś robić by na tym zarobić.
Cytuj
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 9:21
dla mnie dobrym pomysłem na franczyzę jest otwarcie samoobsługowej stacji, co prawda jest to dosyć kosztowna inwestycja, ale szybko się zwraca jeśli lokalizacja jest dobra. Taką możliwość oferuje np. czysto.pl.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 15:24
Jeśli chcesz otworzyć jakiś znany sklep z odzieżą którego nie ma w Twojej okolicy to myślę, że ci się to opłaci. Najpierw powinnaś zorientować się czego brakuje. Moim zdaniem franczyzna nie jest złym pomysłem dla ludzi, którzy nie mają za bardzo pomysłu na działalność.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.8.2014 17:50
Najlepiej to zajmij sie tak jak mówili przedmówcy czymś na czym się znasz i czymś czego brakuje w okolicy. Na przykład ze sklepami Żabka to wiemy, że to różnie szło ajentom ale np. stacje paliw to wydaje mi się bardziej iteresująca działka ale niestety też jest to specyficzna branża i wymaga naprawdę dużego zaangażowania.
Cytuj
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 10:12
no tak kolejna gwiazdka ktora mysli ze franczyza to tylko siedzenie i zgarnianie kasy hehe nie ma tak łatwo - ja bym sie przynajmniej w to nie pchała
Cytuj
AlicjaZyZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2014 22:36
nie ma chyba sensu decydowac się na coś takiego skoro myślisz że jak zdecydujesz sie na jakaś bardziej znaną firme to kasa sama wpadnie Ci do kieszeni. Przy takim interesie trzeba sie napracować.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 8:41
oczywiście że we franczyzie o wiele prościej jest zarobić więcej. marka już rozreklamowana nie trzeba dodatkowo dbać o poszerzanie wizerunku, a w przypadku dobrej lokalizacji na pewno klientów znajdzie się wielu. Oczywiście wszystko zależy od charakteru działalności no i napracować się trzeba, nikt nie mówi że nie, ale po prostu jest to łatwiejsze i tańsze niż zaczynanie wszystkiego od zera, i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 11:21
Najlepiej zdecydować się na konkretne miejsce, w którym otworzysz działalność i zastanowić się czego nie ma i czego brakuje w danym mieście. Być może kiosku, albo sklepu albo jeszcze czegoś innego? Niech to potrzeba mieszkańców podyktuje Ci to co masz robić.
Cytuj
Odpowiedź