• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dotacje na e-biznes

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Malessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 22:22
Orientujecie się może jakie dotacje można dostać i kiedy ewentualnie trzeba składać wnioski na e-biznes? Jestem tym bardzo poważnie zainteresowana. Prowadzę nie wielką firmę od 17 miesięcy i podobno można otrzymać jakieś dotacje na wprowadzenie innowacji we własnym biznesie. Bardzo zależało by mi na pozyskaniu takiego dofinansowania.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 8:43
Jest kilka możliwości zdobycia środków. Trzeba cierpliwie szukać oferty, która mogłaby nas zadowolić- wnioskować i czekać. Obecnie eksperci oceniają, że możliwości, z których można było skorzystać w poprzednich latach jest już praktycznie niedostępnych, natomiast te, które będą obowiązywać w okresie programowania 2014-2020 jeszcze się nie rozpoczęły.
Proponujemy regularnie odwiedzać stronę programów operacyjnych PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), tam co jakiś czas pojawiają się nowe inicjatywy.
O środki można starać się też w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wiele jest także konkursów organizowanych przez podmioty prywatne lub współfinansowanych ze środków publicznych, tam również można zdobyć środki na rozwój przedsiębiorstwa.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Koniczynka23

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:28
tak jak piszę Pan Tomasz musisz dobrze poszukać. Ja nawet czytałam gdzieś że na jakiejś strone aktualnie trwa nabór zgłoszeń na takie dofinansowania. Tylko musisz mieć wszystko ładnie przedstawione. Wiadomo że nie tylko Ty sie o to strasz i z pewnością jest spora konkurencja.
Cytuj
mariqa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 20:15
Z tego co czytałam wiele przedsiębiorców z tego skorzystało .Wiadomo wszystko podparte jest dokumentacją ,ale przecież warto .Poszukaj na stronach internetowych ,tam dowiesz się gdzie składać wnioski np. na zakup nowej maszyny lub produkcje nowego produktu.Myślę ze warto z tego skorzystać .
Cytuj
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 22:11
Z każdej szansy na dofinansowanie warto korzystać, bo każda taka szansa daje nam możliwość na dalszy rozwój a także możliwość wybicia sie w branży. Na Twoim miejscu ostro poszukałabym na stronach internetowych typowo poświęconych takim dotacją dla firm, tam zawsze sie coś znajdzie.
Cytuj
Szymek36

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 14:29
Przede wszystkim poszukaj dobrze w sieci. Tam coś znajdzie sie na pewno. Później skup się na urzędach i tym co moga Ci zaoferować.Teraz jest własnie wiele programów wspomagający rozwój firmy.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 17:14
Szkoda tylko, że oferty z dotacjami tak trudno znaleźć... A są jakieś inne możliwości zdobycia pieniędzy na biznes niż dotacje z Unii i Urzędu Pracy? Nie mówię o kredytach bo te ciężko dostać, trzeba mieć jakiś wkład własny a u mnie z tym ciężko. Tak z innej beczki... Pieniądze z dofinansowania można w pewnej części przeznaczyć na reklamę firmy?
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:19
Na pewno możesz jakąś część dofinansowania przeznaczyć na reklamę firmy. Musisz tylko uwzględnić to biznesplanie. Zgadza się? Oprócz dotacji i dofinansowania możesz zawsze wziąć kredyt w banku na rozpoczęcie działalności. Innych sposobów nie znam. Co do ofert dotyczących dotacji z UE... Jest sporo stron na których znajdziesz info o nowych ofertach:)
Cytuj
Zuzulaw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:03
Dlaczego mówisz że oferty z dotacjami trudno znaleźć? Bo mnie się wydaje że wystarczy tylko dobrze poszukać. Wiadomo ze musisz poświecić na to sporo czasu poprzeglądać wiele ofert i stron internetowych ale z czasem na pewno byś coś znalazła. A co do tej reklamy to chyba możesz jakaś cześć na to przeznaczyć.
Cytuj
bernars44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 20:43
Masz racje. takie unijne dofinansowanie nie są wcale takie trudne do znalezienia. Trzeba tylko przysiąść i uważnie poszukać . Czasami jest tak że takie oferty dofinansowania są możliwe tylko w określonym miesiącu czy dwóch, trzeba wiedzieć gdzie poszukać i w jakim momencie.
Cytuj
Odpowiedź