• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Rachunek firmowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Brzanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 22:15
Chciałam zapytac czy rachunek firmowy jest konieczny? Czy musze go zakładać?
Ponieważ mam problem z Urzędem Skarbowym, wg którego jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą (w dodatku nie będąca płatnikiem VAT) powinnam mieć konto firmowe, a nie tzw. rachunek osobisty, w związku z którym US nie wprowadzi, jak mnie poinformował, moich danych do swojej bazy. i co z tym fantem zrobić?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 8:46
Rachunek firmowy przy prowadzeniu działalności jednoosobowej nie jest obligatoryjny, jednak warto go założyć. Zapraszamy do zapoznania się z wątkiem: http://www.comperia.pl/forum/dla-firm/34-konto-przy-dzialalnosci-jednoosobowej.html
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
mania2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:25
Wychodzi na to że powinnaś założyć sobie to konto firmowe. jak dobrze dobierzesz bank to prowadzenie go nic nie powinno Cie kosztować. teraz się tyle słyszy o bezpłatnym prowadzeniu konta.Poszukuj tylko odpowiedniej oferty. Z czasem jak sie rozwiniesz takie konto bardzo sie przyda.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 20:06
Tak to prawda konto firmowe w późniejszym czasie jest bardzo przydatne .Pozwoli Tobie kontrolować finanse twojej firmy zarówno wpłaty jak i wypłaty .Z tego co słyszałam wiele banków daje przyzwoite warunki dla kont firmowych .Proponuje poszukać dobrej oferty i skorzystać z niej .
Cytuj
malikowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 21:09
Wiadomo że początkowo wydaje Ci sie to całkowicie zbędne. A jeśli prowadzisz małą działalność to już całkiem wydaje Ci sie niepotrzebne. Ale pomyśl tak z wyjściem w przyszłość. Za jakiś czas rozwiniesz swój interes, będziesz mieć większe dochody i wtedy takie konto jak znalazł.
Cytuj
Marcel09

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 14:42
Moim zdaniem nie ma sensu sie nad tym zastanawiać. Przecież teraz sporo kont jest bezpłatnych i za ich prowadzenie w ogóle sie nie płaci. A tak nie będziesz musiała tłumaczyć się w US i przyda Ci sie na przyszłość.
Cytuj
Vera

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:21
Załóż sobie lepiej konto firmowe bo US wykończy Cię psychicznie. Nie ma sensu się z nimi kłócić a konto firmowe na pewno ci się przyda jak już rozkręcisz swoją działalność.
Przejrzyj sobie oferty różnych banków, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:44
teraz przecież nawet konta firmowe są darmnowe tylko musisz poszukać w ofertach poszczególnych banków gdzie takie konto jest ale wiem że jest na pewno. I co Ci szkodzi założyć darmowe konto? Nic a bedziesz miała święty spokój.
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 0:09
Ja jak sie nie myle to widziałem w Deutche Banku darmowe konto firmowe ale nie wiem na jakich dokładnie warunkach, musiałabyś sie z nimi skontaktować i wypytać o szczegóły, a jak ten bank Ci nie odpowiada to szukaj dalej sama.
Cytuj
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 16:08
Dziwna historia, miałam wrażenie że jak im płacisz to niczego sie nie przyczepią a tu jak widac potrafią nawet czepiać się o coś takiego... może rzeczywiście dla świętego spokoju lepiej jest poszukac sobie takiego bezpłatnego konta i już, niby są jakieś ''ale'' eśli chodzi o całkowitą bezpłatność ale zawsze jest akiś sposób żeby te opłaty obejść.
Cytuj
Odpowiedź