• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Początkowy kapitał

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
MateuszO

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 22:01
Witam
Chce założyć firmę handlowo usługową, mam częściowo zgromadzony kapitał.O resztę chce się starać poprzez kredyt lub ewentualne dofinansowanie ale czuje że to drugie bardzo ciężko będzie mi dostać. Po za tym za dużo formalności i załatwiania.Ale jak już wszystko uzbieram to czy muszę to zgłosić ? Jeśli tak, czy zostanę opodatkowany i z jakiego tytułu, ewentualnie jak tego uniknąć ?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 8:51
Warto w pana przypadku zainteresować się niskooprocentowanymi pożyczkami, z których mogą korzystać osoby chcące rozpocząć własną działalność. Oferują je fundusze pożyczkowe, instytucje, jak również niektóre banki komercyjne.
Z racji tego, że jest to produkt na firmę, odsetki i prowizja od kredytu księgowane są w koszty działalności gospodarczej i obniżają kwotę opodatkowania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Angel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:29
No jedynym rozwiązaniem jest szukać właśnie takich niskoprocentowych pożyczek na otworzenie własnej działalności. Jeśli oczywiście masz zdolność kredytową. Pod żadnym pozorem niech nie przychodzi Ci do głowy udanie sie do parabanków po taka pożyczkę bo tam zje sie oprocentowanie i naliczane odsetki.
Cytuj
Sławomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 21:22
No tak tylko jak bank odmówi mu pożyczki to nie będzie miał innego wyjścia jak tylko parabanki. To trochę dziwne bo nie chcąc rezygnować z marzeń musimy czasem wpakować sie w niezłe bagno jakim są te nieszczęsne parabanki.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:48
Owszem parabanki nie są dobrym rozwiązaniem, ale ja bym wzięła w nich pożyczkę na założenie firmy jeśli nie miałabym wyboru. Już lepiej spłacać pożyczkę w parabanku niż siedzieć z założonymi rękami i pluć sobie w brodę, że nie spełniło się swoich marzeń przez jakieś beznadziejne odsetki w parabanku.
Cytuj
Tancereczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:15
Nie no jak działalność będzie sie dobrze rozwijać a pomysł na interes jest dobry to czemu nie skorzystać z pomocy parabanku. Teraz tyle ludzi korzysta z pomocy parabanków i jakoś żyją, Spłacają wszystko i realizują sie a nie siedza z założonymi rękami.
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.6.2014 0:11
Ja wychodze z założenia ze jak mam możliwość spełnienia własnych marzeń to dlaczego nie zaryzykować? Kto nie ryzykuje ten nie piej szampana jak to mówią. Wystarczy spróbować, a nóż okaże sie to największym sukcesem naszego życia.
Cytuj
PrimaBalerina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 16:19
A ja jestem ciekawa odpowiedzi na pytanie zadane przez autora wątku - czy otrzymane dofinansowanie musimy jeszcze gdzieś dodatkowo zgłosić? Odprowadzić podatek, czy coś? Wiem że firma jest monitorowana pod kątem każdego wydanego grosza z dofinansowania, ale czy poza urzędem pracy ''patrzy się'' na nas wtedy też Skarbówka?
Cytuj
Kolorovaa82

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 18:51
selena napisał
Owszem parabanki nie są dobrym rozwiązaniem, ale ja bym wzięła w nich pożyczkę na założenie firmy jeśli nie miałabym wyboru. Już lepiej spłacać pożyczkę w parabanku niż siedzieć z założonymi rękami i pluć sobie w brodę, że nie spełniło się swoich marzeń przez jakieś beznadziejne odsetki w parabanku.
bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby wzięcie pożyczki na rozpoczęcie działalności ale w banku, przecież są takie banki które dają możliwość wzięcia kredytu na nowo otwartą firmę a w takich przypadkach raczej logiczne jest że jeszcze nie posiada się zdolności kredytowej.
Cytuj
Mirabelka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 17:46
Kolorovaa82 napisał
selena napisał
Owszem parabanki nie są dobrym rozwiązaniem, ale ja bym wzięła w nich pożyczkę na założenie firmy jeśli nie miałabym wyboru. Już lepiej spłacać pożyczkę w parabanku niż siedzieć z założonymi rękami i pluć sobie w brodę, że nie spełniło się swoich marzeń przez jakieś beznadziejne odsetki w parabanku.
bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby wzięcie pożyczki na rozpoczęcie działalności ale w banku, przecież są takie banki które dają możliwość wzięcia kredytu na nowo otwartą firmę a w takich przypadkach raczej logiczne jest że jeszcze nie posiada się zdolności kredytowej.
własnie zastanawiam się na jakiej zasadzie działają te kredyty i jaką bank ma w tym wypadku gwarancję/zabezpieczenie? przecież jeśli ktoś nie osiąga dochodow nie może zagwarantować spłaty...
Cytuj
Odpowiedź