• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dotacje na drugą fiirmę

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:30
Zamierzam zamknąć moją firmę, ponieważ obroty nie są takie jakbym chciała a i sytuacja rodzinna nie pozwala mi kontynuować działalności na taką skalę jak dotychczas. Zastanawiam się czy na kolejną firmę będę mogła otrzymać dofinansowanie? Słyszałam, że można odczekać jakiś czas i ubiegać się o dofinansowanie pomimo posiadania kiedyś firmy. Ile trzeba odczekać?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 13:48
Jeżeli chodzi o środki unijne sytuacja jest zróżnicowana. Przeznaczone są one generalnie dla osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. Mogą to być dotacje lub mikropożyczki. Pożyczki to środki zwrotne, które są oferowane na bardziej preferencyjnych warunkach, niż kredyty w bankach komercyjnych. Działania bywają skierowane do szerokiego grona chętnych, lub np. do osób zwolnionych z pracy z winy zakładu lub przewidzianych do zwolnienia, zwłaszcza w ramach zwolnień grupowych. Wszystko zależy od programu w ramach, którego ubiegać się będziemy o środki.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 15:51
A co to przeszkadza, zakładasz firme, skladasz wniosek albo przejdzie, albo nie. A ze mialas firmę, no coz kto inny gdzieś pracował te dotacje nie sa tylko dla ludzie, którzy rozpoczynają karierę zawodową.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:11
Według mnie możesz próbować. Dla naszego Państwa czy Unii Europejskiej wazne jest to że chcesz otworzyć działalność i ją prowadzić a to czy to bedzie twoja druga czy trzecia firma nie powinno im robić różnicy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.8.2014 15:07
A czemu to ma byc niby przeszkoda? Przeciez te pieniadze powinny byc dla wszytskich, kto sie stara i spelnia jakies wymogi formalne. Stawianie barier przy kazdej okacji jest wbrew zalozeniom takich dotacji, chociaz jak zycie pokazuje to roznie z tym bywa. Złoż dokumenty to zobaczysz co i jak w praktyce wygląda.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 15:58
Nie wiem jak to jest ale wiem, że większość środków unijnych jest na otwarcie swojej działalności i mam tu na myśli swoją pierwszą działalność. Informacji najlepiej szukaj na rządowych stronach poświęconych unijnym dotacjom.
Cytuj
RockLady

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 23:30
Wydaje mi się że bez problemu dostaniesz pieniażki na koleją firmę. Ważne jest to ze chcesz sie rozwijać, otwierać działalność i cos na naszym rynku robić.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2014 12:03
Ja to się zastanawiam jaki jest sens otwierania kolejnej firmy, skoro sytuacja rodzinna Ci nie pozwala? Przecież skoro nie masz jak dbać o tę firmę z tą drugą może być podobnie. Przemyśl to jeszcze.
Cytuj
gozdzikowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 0:00
Nie powinno być problemów jednak z tego co kojarze musi być jakiś odstęp, ileś czasu bez własnej działalności by dostać środki z urzędu pracy. nie wiem jak to wygląda w przypadku UE, być może tam posiadana wcześniej działalność nie robi różnicy, z reszta programy są różne
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.8.2014 16:44
ORCHIDEA napisał
Zamierzam zamknąć moją firmę, ponieważ obroty nie są takie jakbym chciała a i sytuacja rodzinna nie pozwala mi kontynuować działalności na taką skalę jak dotychczas. Zastanawiam się czy na kolejną firmę będę mogła otrzymać dofinansowanie? Słyszałam, że można odczekać jakiś czas i ubiegać się o dofinansowanie pomimo posiadania kiedyś firmy. Ile trzeba odczekać?


Pewnie będziesz mogła wziąć ale skoro tej firmy nie możesz prowadzić to inną będziesz mogła? Odczekać chyba nic nie trzeba ale musisz ale to trzeba mieć plan i pomysł na co przeznaczysz te pieniądze i jak Ci one pomogą.
Cytuj
Odpowiedź