• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Pieniądze na początek

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Felicja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2014 19:54
Bardzo poważnie zastanawiam sie nad otworzeniem własnej działalności, niestety nie mam na tyle gotówki alby móc potworzyć wszystko sama. Wiem też że pozyskanie dofinansowania z UP jest bardzo trudne, masa formalności, składanie sterty papierów bardzo odstrasza. Zastanawiam sie czy istnieje coś takiego jak kredyt na otworzenie działalności. Sądzicie że jakiś bank mógłby mi udzielić takiego wsparcia? jeśli tak to który?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 9:14
Wiele jest sposobów uzyskania pomocy na otwarcie firmy. Warto rozpatrzyć pozyskanie środków z funduszu pożyczkowego lub banku. Decydują sie na kredyt bankowy, pamiętać należy, że najważniejsza jest nasza dobra historia kredytowa Bank weźmie pod uwagę także nasze wcześniejsze dochody, zdolność kredytową. Warto zapoznać się z ofertami: FM Bank, mBank, Idea Bank czy BZ WBK, maja oni propozycje na otwarcie jak i rozwój działalności. W najlepszej sytuacji jest jednak kredytobiorca, który posiada dobre zabezpieczenie w postaci hipoteki.
Po raz kolejny przypomnę także o unijnej inicjatywie JEREMIE. Kredyty i pożyczki w ramach inicjatywy JEREMIE są dostępne w sześciu województwach – wielkopolskim, zachodniopomorskim, łódzkim, dolnośląskim, pomorskim i mazowieckim. Propozycja skierowana do startupów, które nie mają zabezpieczeń potrzebnych do wzięcia komercyjnego kredytu. Środki można przeznaczyć na zakup maszyn i technologii, a także wspierać zatrudnienie w firmie.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Hrabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 14:46
No chyba Twoim podstawowym wyjściem jest zainteresowanie sie pożyczek pod rozpoczęcie działalności. Sądzie że jakiś bank będzie chciał udzielić Ci takiego kredytu. A jak nie to może właśnie poszukaj jakiegoś unijnego dofinansowania. Tam chyba szybciej coś dostaniesz.
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 12:51
a jaki biznes chcesz otworzyć? bo jak cos z IT to mozesz sie starać o dofinansowanie z racji innowacyjnych technologi - ciezko go dość dostać, ale jak już ci sie uda to kasa jest bardz dobra, kiedys byłam doradcą w firmie IT i udało nam sie uzyskać 700 tysiecy złotych :) bajer a radosc była nieziemska :D
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 7:18
Ale każde dofinansowanie o które będziesz się starać niesie za sobą składanie sterty dokumentów .Jeżeli tego nie zrobisz nic nie dostaniesz .Dlaczego nie chcesz z UP przecież jak Ci się uda uzyskać dofinansowanie na działalność i warunkiem jest utrzymanie działalności przez rok nie będziesz musiała oddawać tych pieniędzy , ja bym tam zaryzykował.
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 20:03
Jak dobrze czytałem to są banki które oferują kredyt na otworzenie działalności. Teraz tak bardzo oferuje sie ten bank, którego reklamuje Marek Konrad, nie pamiętam jak sie nazywa ale oni proponują pomoc osobą które chcą otworzyć coś swojego.
Cytuj
Domi Kiwińska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.7.2014 14:37
Stiven4 napisał
Jak dobrze czytałem to są banki które oferują kredyt na otworzenie działalności. Teraz tak bardzo oferuje sie ten bank, którego reklamuje Marek Konrad, nie pamiętam jak sie nazywa ale oni proponują pomoc osobą które chcą otworzyć coś swojego.
również o tym słyszałam, są banki, które podobno oferują kredyt na firmę już od pierwszego dnia jej istnienia - czyli wychodzisz z urzędu po zarejestrowaniu i od razu idziesz do banku. nie wiem jakie są warunki kredytu jak jest on zabezpieczany, ale fajnie, że dają taką możliwość, na pewno wiele osób z tego korzysta.
Wypowiedź została zmieniona przez: Domi Kiwińska 12.7.2014 14:37
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 11:21
Dla mnie to trochę dziwne, że dają kredyt na otworzenie działalności, która jeszcze nie generuje zysków. A co w przypadku gdy się nie powiedzie, z czego należy to spłacać?
Cytuj
rafus9973

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.7.2014 23:50
justa napisał
Dla mnie to trochę dziwne, że dają kredyt na otworzenie działalności, która jeszcze nie generuje zysków. A co w przypadku gdy się nie powiedzie, z czego należy to spłacać?
Bez ryzyka nie ma firmy. Wujek mojego kolegi wziął 500000 zl na działalność rolniczą, nikt mu nie wierzy l że coś z tego będzie, szczerze mówiąc to chyba on jbył jedyną osobą która wierzyła w sukces i.... spłacił całość w niecały rok. Momentalnie mu się zwróciło.
Cytuj
malinkowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 21:08
Trzeba mieć szczęście do interesów i wszystko dobrze przemyslane. Fakt, kto nie ryzykuje ten nie ma, ale bez wiedzy ryzyko to bezsens. Nie uważam, że trzeba być po studiach, ale chociaż trochę zainteresować się tematyką prowadzenia firmy i tworzenia biznesplanu, bo znam osobę która tak jakby ''z ulicy'' otworzyła działalność i potem jedynie długów sobie narobiła a tak wielki biznes zapowiadała.
Cytuj
Odpowiedź