• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Konto firmowe - gdzie najlepiej?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2014 21:10
A konto firmowe nie jest konieczne przy zakładaniu działalności? Nie miałam pojęcia, że można mieć zwykłe. Muszę przyznać, ze konta firmowe do tanich nie należą... Gdzieś czytałam, że niektóre banki za prowadzenie konta firmowego pobierają nawet 40 złotych...
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

2.9.2014 13:03
Nie ma wymogu zakładania kont firmowych jeśli transakcje nie przekraczają 15 tys. euro. Wówczas wystarczy nam zwykły rachunek osobisty. Jednak wymóg założenia osobnego rachunku dla firmy wynika z ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, art. 22 stanowi, że konieczność taka jest jeśli wartość transakcji przekracza wspomnianą powyżej kwotę a drugą stroną transakcji jest również przedsiębiorca.
Wypowiedź została zmieniona przez: Renata Grochowska 2.9.2014 13:04
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
morela

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 14:29
Może Idea bank? To bank który bardzo wspiera firmy przynajmniej z mojego punktu widzenia. Ja pewnie gdybym drugi raz zakładała konto to wybrałabym właśnie ten bank. Nie wiem jak w nim jest ale przeczucie mi mówi, że dobrze.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 21:04
Wszystkie banki to jedna wielka banda szemranych doradców. Najpierw przemyśl jakie transakjce bedziesz wykonywać, w jakiej ilości i dopiero później na tej podstawie wybieraj bank. Z tego powodu dla dwóch osób przykładowy bank moze być najtańszy ale dla trzeciej już nie.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 9:48
a ja mam takie pytanie: ing czy alior ? patrzyłam na oferty roznych banków i nie wiem co myslicie o tych dwóch bankach?
Cytuj
be free like a child
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 10:22
W Aliorze podkreslaja, ze pomoga dobrac konto do potrzeb firmy. Masz mozliwość wyboru wariantu najbardziej odpowiadającego potrzebom firmy, do tego bezpłatne przelewy i wypłaty z bankomatów. Nie wygląda źle.
Cytuj
gin

Niezarejestrowani

22.4.2015 13:34
Renata Grochowska napisał
Nie ma wymogu zakładania kont firmowych jeśli transakcje nie przekraczają 15 tys. euro. Wówczas wystarczy nam zwykły rachunek osobisty.

Problem może być w tym iż banki w regulaminach kont osobistych często zaznaczają, że konto nie może być wykorzystywane do rozliczeń prowadzonych w ramach działalności gospodarczej, przed założeniem warto sprawdzić. Na pewno też jeśli rozliczenia firmowe są na innym koncie jest przejrzyściej. W miarę dobre konto (tanie) ma Inteligo, Volkswagen i Bank Smart:
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.6.2015 11:13
a propos ideabanku to czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tej oferty: http://www.ideabank.pl/firmy-konta ? warto czy lepiej poszukać czegoś innego?
Cytuj
BankSMART

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 16:44
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Banku SMART- nie będą mieli Państwo dylematu z kosztami prowadzenia ;)
Cytuj
Bank SMART Dyskont finansowy http://www.banksmart.pl/
rafek34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 14:35
Widziałam, że Idea bank ma ciekawą ofertę dla firm. Oferują darmowe konto i prowadzenie. Mają też darmowy program do faktur. Warto sprawdzić na http://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja
Wypowiedź została zmieniona przez: rafek34 14.8.2015 14:36
Cytuj
Odpowiedź