• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dlugi w ZUS-ie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jolawiola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 10:30
Co jesli ktoś ma spore długi w ZUS-ie? Można iść za to do więzienia? Firma mojego narzeczonego miała spory kryzys i zadłużyła się w ZUS-ie. Teraz już jest lepiej i powoli spłaca ten dług ale zastanawiam się czy mogą mu coś za to zrobić.
Cytuj
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 19:42
Ile wynosi ten dług? Skoro spłaca ten dług to raczej ZUS nic mu nie zrobi. Co innego gdyby uchylał się od spłaty, ale nawet wtedy nie zamknęliby go od razu w więzieniu, bez przesady. Myślę, że nie masz się czym martwić. Najlepiej by było gdyby Twój narzeczony poszedł do ZUS-u i wyjaśnił sprawę.
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:42
Jak zaczyna to powoli spłacać to chyba spojrzą na niego łaskawym okiem. DO więzienia to mógłby iść gdyby Zus skierował sprawę do sądu dostał wyrok żeby zapłacić daną kwote a on tego nie zrobił. Wtedy niestety musiał by iść do więzenia.
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:43
No myślę że jak będzie spłacał to nie powinno być problemu. Jeśli jednak przestanie im płacić mogą pójść o krok dalej. To urząd państwowy więc nie będą się przejmować losem Twojego partnera a jedynie jego długiem. Ale skoro puki co spłaca to wszystko powinno iść ok.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 10:47
Jak spłaca to myślę, że ZUS z pewnością nie będzie robił nie wiadomo jakich problemów. Gorzej gdyby udawał, że nie ma długu i uchylał się od płacenia.
Cytuj
gumisie997

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 16:57
No jeśli zadłużenie jest spłacane to raczej nie ma powodów do obaw. Ważne jest by zachowywać wszelkie pokwitowania wpłat. No i najlepiej przejść się do ZUS i wypytać o wszelkie procedury. Lepiej jest działać niż gdybać i się zastanawiać.
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 14:49
A czemu nie próbuj sie w jakiś sposób dogadać z Zusem? Przecież z tego co wiem tam tez pracują ludzie. No i lepsze to nic gdybanie w domu co by można zrobić.
Cytuj
świstak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 16:16
może i pracują ludzie, ale często z nimi się krótko dogadać - w poniedziałek rano chyba nie trzeba mówić... we wtorek też humory złe bo albo rano, albo za długie godziny pracy, w środę wszyscy źle nastawieni, bo już długo robią a do weekendu daleko, w czwartek nie obsługują, a w piątek już myślą o weekendzie i w ogóle nie wiadomo kiedy najlepiej iść żeby coś załatwic
Cytuj
buena39

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.8.2014 13:47
trzeba było od razu zawiesić taką firmę bo ZUS raczej nie daruje, dopiero po 5 latach będzie można być o te długi spokojnym jeśli się nie upomną, ale jeśli dług jest spłacany to raczej o więzienie nie macie się co martwić. Za długi bardzie w Austrii do więzienia wsadzają, tutaj komornik itp.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:29
Jeżeli spłaca to chyba nie ma się czego bać prawda? Zawsze najlepiej próbować się dogadać, a dopiero później bać się więzienia czy jakiś innych sankcji. W ZUSIE też pracują ludzie, zawsze można próbować załagodzić sytuacje w jakiej się znaleźliśmy
Cytuj
Odpowiedź