08.02.2010, 15:39

Droższy dolar, wyższe raty-Kredytometr Comperia.pl

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Comperia co tydzień śledzi losy kredytów hipotecznych. Regularnie porównujemy wysokości miesięcznych rat kredytowych. Szukasz najlepszego kredytu hipotecznego? Chcesz się dowiedzieć, jak zachowywały się modelowe kredyty w poszczególnych walutach na przestrzeni ostatniego roku? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz Kredytometr Comperii!
W ciągu ubiegłego tygodnia mieliśmy do czynienia ze znacznymi wahaniami kursów walutowych, co przełożyło się na wyższe raty kredytów denominowanych do walut obcych. Złotówka straciła najwięcej w stosunku do dolara amerykańskiego – w sumie aż 12 groszy w przeciągu ostatniego miesiąca. W porównaniu do ostatniego tygodnia nieznacznie wzrosły także notowania euro i franka szwajcarskiego – odpowiednio o 1 i 2 grosze.
 
Dolar droższy, ale dalej najtańszy
 
W perspektywie ostatniego miesiąca kredytobiorcy zadłużeni w dolarach amerykańskich będą zmuszeni zapłacić za swoje miesięczne zobowiązania ok. 32 złotych więcej. Rata modelowego kredytu hipotecznego w wysokości 200 tys. zł, zaciągniętego na okres 30 lat wynosi obecnie ok. 834 złotych. Pomimo znacznego osłabienia się złotówki w stosunku do dolara amerykańskiego kredyty hipoteczne w tej walucie w dalszym ciągu są najtańszą opcją na rynku.
 
Euro i frank nieznacznie droższe
 
Nieznacznie droższe od kredytów w dolarach amerykańskich pozostają te denominowane w euro. Obecnie, za spłatę adekwatnego kredytu w tej walucie przyjdzie nam zapłacić ok. 843 zł – tylko o 10 zł więcej niż w przypadku dolarów. Wyższe rynkowe stopy procentowe w strefie euro dają nam większą gwarancję, iż tak niska rata kredytowa ma szanse utrzymać się przez dłuższy okres. To samo dotyczy także franków szwajcarskich. Za spłatę kredytu w tej walucie zapłacimy miesięcznie poniżej 900 zł.
 
Kredyty złotowe najdroższe
 
Na stabilnym poziomie utrzymują się miesięczne zobowiązania osób zadłużonych w rodzimej walucie. Niemniej jednak, od ponad roku jest to najdroższa opcja kredytowa. W lutym za dany kredyt przyjdzie nam zapłacić średnio prawie 1 100 złotych. Dla osób charakteryzujących się wysoką awersją do ryzyka jest to jednak jedyne rozwiązanie.
 
Zmiana wysokości rat kredytów hipotecznych
 
kredyt hipoteczny dolar
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Zmiana wysokości średniego oprocentowania kredytów hipotecznych
 
kredyt hipoteczny dolar
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Zmiana wysokości średnich kursów spłaty kredytów hipotecznych

kredyt hipoteczny dolar

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Chcesz podyskutować o kredytach mieszkaniowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!  
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.02.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2760 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora