10.03.2008

Droższy autokredyt w mBanku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bank podwyższył oprocentowanie kredytów samochodowych o 25 punktów procentowych.

Nowe stawki obowiązują zarówno na nowe, jak i używane pojazdy. Zmiany w ofercie mają związek z ostatnimi podwyżkami stóp procentowych banku centralnego, dlatego więcej zapłacimy w mBanku tylko za kredyty złotowe.

Od 10 marca oprocentowanie kredytów zwiększa się o 25 pkt proc. W przypadku kredytów na nowe pojazdy zapłacimy od 8,65 do 12,65 proc. odsetek w skali roku, a pojazdów używanych od 11,65 do 17,65 proc. Wpływ na wysokość oprocentowania mają m.in. kwota kredytu, okres kredytowania i wysokość wkładu własnego, a przy finansowaniu zakupu używanego samochodu również jego wiek. 

Bank udziela kredytu maksymalnie na 120 proc. wartości przedmiotu zabezpieczenia, dzięki czemu możliwe jest skredytowanie dodatkowych wydatków związanych z zakupem samochodu, np. ubezpieczeń komunikacyjnych. 

Maksymalny okres kredytowania wynosi 8 lat (samochody), 7 lat (motocykle, pojazdy typu quad, statki wodne) i 3 lata (motorowery i skutery). W przypadku kredytowania używanych środków transportu, suma wieku pojazdu (liczonego od daty produkcji) i planowanego okresu kredytowania nie może przekroczyć 15 lat.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.03.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora