30.07.2009

Dostęp do rachunku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Posiadacz rachunku może zarządzać środkami, znajdującymi się na koncie, za pośrednictwem kilku kanałów – w zależności od rodzaju rachunku i jego funkcjonalności.


Dostęp do konta możliwy jest przez:

Oddział banku - przeprowadzenie jakiejkolwiek operacji (wpłata, wypłata, przelew) wymaga przedstawienia dowodu osobistego. W niektórych bankach do kont wydawane są specjalne karty, aktywujące dostęp. W przeprowadzeniu operacji pośredniczy pracownik banku.

Internet - środkami na koncie można zarządzać również z domu, za pośrednictwem Internetu, o ile bank oferuje system bankowości elektronicznej. Żeby zalogować się do swojego konta, trzeba podać login i hasło, a niektóre transakcje, na przykład przelewy, wymagają dodatkowego potwierdzenia hasłem jednorazowym czy specjalnym kodem przesłanym SMS-em. Do tego służyć mogą również kody generowane przez specjalne urządzenie - token. Użytkownik sam dokonuje wszelkich operacji. W Polsce działa kilka tzw. banków wirtualnych, a więc nie posiadających oddziałów. W takiej sytuacji zarządzanie rachunkiem możliwe jest tylko za pośrednictwem strony internetowej.

Telefon - podobnie jak bankowość internetowa, ten kanał dostępu również wymaga wcześniej aktywacji. Dzwoniąc pod specjalny numer, po podaniu hasła, użytkownik rachunku może sprawdzić na przykład stan konta, ale również zlecić przeprowadzenie operacji.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Skradziony dowód a pożyczki 17.8.2015 14:09 przez:
atos

forum o kredytach

Forum o lokatach
Najlepsze konto oszczędnościowe 7.5.2015 9:08 przez:
ramzi

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne? 7.7.2017 19:40 przez:
Podgor
ubezpieczenie szpitalne 9.10.2016 23:31 przez:
smf1113

forum o ubezpieczeniach

Forum GSM
smsy premium w T-Mobile 12.8.2015 13:36 przez:
Robert Sierant,

forum gsm