31.07.2009

Dobra lokata tylko z rachunkiem osobistym

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

ANALIZA Szukając lokaty w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na oprocentowanie. Zadowoleni, że znaleźliśmy tę, która da nieźle zarobić, nagle tracimy dobry humor. Okazuje się, że aby założyć lokatę, musimy jeszcze otworzyć konto osobiste, którego nie chcemy. Są jednak hojne banki, które zadowolą się tylko naszym depozytem. Które banki oferują lokaty zupełnie bezwarunkowo? Comperia sprawdziła na przykładzie lokat 4-miesięcznych.

Czy warto zakładać konto jako dodatek do lokaty? To zależy, ile kosztuje. Ale nawet jeśli jest bezpłatne, może się okazać, że zapłacimy za dołączoną do niego kartę debetową lub jej ubezpieczenie. Na warunkową lokatę o atrakcyjnym oprocentowaniu można się skusić, jeżeli konto jest całkowicie bezpłatne. Nie musimy przecież korzystać z rachunku, a po zakończeniu okresu lokaty wystarczy zamknąć konto, albo pozostawić je z zerowym saldem i czekać na kolejną atrakcyjną ofertę banku.


Warunki założenia lokat 4-miesięcznych

Bank

Lokata

Oproc.

Warunki

Getin Bank

Lokata z kontem

7 proc.

Posiadanie rachunku oraz złożenie zlecenia przekazywania całości dochodów z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury, stypendium lub innych dochodów na rachunek ROR e-GETIN

Meritum Bank

Lokata Meritum Zysku w Internecie

6,6 proc.

Nie dotyczy

AIG Bank

Lokata Direct + Internet

6,4 proc.

Bezpłatny rachunek techniczny

AIG Bank

Lokata Direct + (lokata terminowa)

6,3 proc.

Bezpłatny rachunek techniczny

AIG Bank

Lokata Zysk +

6,3 proc.

Bezpłatny rachunek techniczny

Getin Bank

Lokata - stałe oprocentowanie

6 proc.

Bezpłatny rachunek techniczny

Getin Bank

Internetowa lokata terminowa

6 proc.

lokata dostępna tylko dla posiadaczy GETIN Konta z dostępem GB24

Volkswagen Bank direct

Lokata Plus

5,85 proc.

Posiadanie Konta e-direct lub Plus Konta

Polbank EFG  Lokata El Dorado 

5,5 proc. 

Posiadanie Rachunku Gotówkowego

ING Bank

eLokata

5,5 proc.

Posiadanie Otwartego Konta Oszczędnościowego w złotych

Zysk bez rachunku
W prezentowanym zestawieniu najwyższe oprocentowanie i bez konieczności wiązania się na dłużej z bankiem otrzymamy w Meritum Banku na lokacie internetowej. Procedura otwierania depozytu ogranicza się do wypełnienia formularza na stronie banku i przelania pieniędzy. Po zakończonym okresie deponowania, środki wraz z odsetkami trafiają na wybrany przez nas rachunek. Minimalna kwota tej lokaty to 3 tys. zł. Jest to oferta dedykowana tylko do osób korzystających z Internetu.

Rachunek techniczny
Warunkiem skorzystania z oferty depozytowej może być konieczność założenia rachunku technicznego. Tak jest na przykład w AIG Banku, który nie posiada standardowych rachunków. Na takie konto trzeba przelać pieniądze przeznaczone na lokatę. Później na to samo konto wróci wpłacony kapitał wraz z odsetki. Pomocnicze konta są bezpłatne, jednak dzięki temu klient może założyć lokatę przez telefon lub osobiście w oddziale.

W przypadku lokat 4-miesięcznych najbardziej wymagającym jest Getin Bank. Nie wystarczy posiadanie konta. Aby skorzystać z oferty, klient musi złożyć zlecenie przekazywania całości dochodów z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury, stypendium lub innych dochodów na ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy). Płaci jednak najwięcej - 7 proc. w skali roku. Czy w zamian za to opłaca się otwierać rachunek?

Tomasz Jaroszek
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Czy kolekcja to dobra lokata? 29.3.2016 11:14 przez:
tales
Dobra lokata 5% Deutch Bank - czy warto ? 1.3.2016 8:53 przez:
pezet
Jaka dobra lokata na pół roku? 29.1.2016 16:14 przez:
alfred1
jaka dobra lokata we wrześniu? 2.9.2015 15:01 przez:
ant225
dobra lokata 20.10.2014 8:56 przez:
jerzyk
E-lokata w Getin banku. 17.2.2016 13:31 przez:
jamie

forum o lokatach