2009-10-27 15:02:41

Dlaczego nie warto trzymać pieniędzy po materacem? Sprawdź na Comperii!

Według danych Komisji Europejskiej ponad połowa Polaków nie ma konta. Polscy eksperci twierdzą, że odsetek osób bez relacji z bankiem wynosi ok. 25%. Tak czy owak jest zaskakująco wysoki. Edukacyjna akcja o bankowych usługach z pewnością przyczyni się do zmiany stanu rzeczy. A więc zaczynamy. Po pierwsze, dlaczego nie trzymać pieniędzy pod materacem?

Szewc szyje buty, lekarz leczy pacjentów, banki świadczą usługi związane z obsługą pieniędzy. Podstawowa oferta to prowadzenie konta bankowego. Pięć powodów, dlaczego warto z niej skorzystać.

 
Pewny jak w banku
 
Zapytasz, czy pieniądze w banku są bezpieczne? Wpłacasz do kasy i tak naprawdę nie wiesz co się z nimi dzieje. Wątpliwości zrozumiałe, musimy jednak podnieść nieco Twoją wiarę. Dzisiejsza cywilizacja opiera się na systemie bankowym, elektronicznych przekazach pieniężnych, wirtualnych transakcjach. Szybkość przekazu informacji, internet, globalizacja wymagają takiego stanu rzeczy. Aby miał rację bytu, musi być zapewnione bezpieczeństwo każdego, nawet najmniejszego klienta.
Po pierwsze, aby móc świadczyć usługi bankowe trzeba spełnić szereg wymogów nakładanych przez stosowne przepisy. Po drugie nad bezpieczeństwem systemu czuwa specjalnie powołana do tego instytucja – Komisja Nadzoru Finansowego. Po trzecie, w wypadku upadku Twojego banku zwrot zdeponowanych pieniędzy otrzymasz z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Możesz więc spać spokojnie.
 
 

 
Wiesz co się dzieje
 
Warto wiedzieć, co się dzieje z domowym budżetem. Ile wydajesz i na co? Jakie są dokładnie Twoje zarobki? Robienie finansowych zapisków w zeszycie jest zajęciem karkołomnym. Dostęp do bankowego konta zdejmuje z Ciebie tą konieczność. Czarno na białym, dwadzieścia cztery godziny na dobę, za pośrednictwem Internetu możesz zajrzeć do swojej bankowej sakiewki. Konto ułatwia życie.
 
Nie musisz już chodzić na pocztę
 
Dużym ułatwieniem jest też możliwość zrezygnowania z konieczności wycieczek na pocztę celem odebrania pieniędzy lub ich nadania. Jako posiadacz konta będziesz mógł to robić bez wychodzenia z domu. Po zalogowaniu się do systemu za pośrednictwem internetu dokonasz wszelkich płatności i odnotujesz wpływy pensji, emerytury czy jakiegokolwiek innego przepływu pieniędzy.
 
Doliczą odsetki
 
Pod materacem pieniądze mogą tylko tracić na wartości – inflacja. Bank z kolei do zdeponowanych oszczędności doliczy nawet kilka procent. To dlatego, że sam będzie obracał Twoimi pieniędzmi i jest skłonny do dzielenia się zyskiem. Nieźle, prawda?
 
Jak się znudzi możesz zmienić
 
Jeżeli jednak uznasz, że przygoda z bankiem nie jest dla Ciebie atrakcyjna możesz zawsze ją przerwać. Nic nie kosztuje przeniesienie konta do innego banku lub zrezygnowanie z niego w ogóle. Stawiamy jednak, że jak już założysz konto to nie będziesz chciał zrezygnować ze współpracy z bankami.
 
 
2009-10-27
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne