06.07.2010, 13:36

Deutsche Bank PBC: rozszerzony Pakiet Ubezpieczeniowy dla produktów hipotecznych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Deutsche Bank PBC wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń EUROPA SA, poszerzył Pakiet Ubezpieczeniowy obowiązujący do momentu ustanowienia hipoteki dla kredytu mieszkaniowego, konsolidacyjnego i pożyczki hipotecznej.

Do dotychczasowego ubezpieczenia kredytu w okresie pomostowym oraz nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych dodano ubezpieczenie spłaty rat na wypadek hospitalizacji Kredytobiorcy.

Z większego zakresu ochrony klienci banku mogą korzystać bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu (standardowym kosztem, zgodnie z warunkami produktów, w których zabezpieczeniem jest nieruchomość, jest marża podwyższona o 1,2 proc. w skali roku do momentu ustanowienia hipoteki).
 
Ubezpieczenie nieruchomości oraz spłaty rat kredytu na wypadek hospitalizacji kredytobiorcy dostępne będzie również po zakończeniu okresu pomostowego i może być kontynuowane aż do momentu całkowitej spłaty zobowiązania. W przypadku pierwszego rodzaju ochrony, suma ubezpieczenia odpowiada wartości nieruchomości określonej w decyzji kredytowej. W razie hospitalizacji kredytobiorcy TU Europa pokrywa spłatę aż do 12 rat zaciągniętego przez niego kredytu hipotecznego.
 
Po zakończeniu okresu pomostowego, w zależności od wyboru zakresu ochrony przez Klienta, jej koszt jest doliczany do marży kredytu i wynosi odpowiednio: 0,6 proc. w skali roku - dla pakietu składającego się z ubezpieczenia spłaty rat kredytu na wypadek hospitalizacji oraz ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych lub 0,14 proc. w skali roku - dla ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.
 

Składki ubezpieczeniowe rozkładane są w czasie poprzez doliczanie ich do miesięcznych rat. Pobierane są automatycznie, kredytobiorca nie musi więc pamiętać o samodzielnym ubezpieczaniu nieruchomości i dokonywaniu cesji z polisy na rzecz banku.

 

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.07.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
czy dostanę kredyt hipoteczny w Deutsche banku? 6.8.2015 8:04 przez:
KacperL
mdm w Deutsche Banku 20.6.2014 12:25 przez:
Edek

forum o kredytach

Forum o lokatach
Lokata walutowa w Deutsche Banku. - co sądzicie? 10.3.2016 9:58 przez:
carlos
db lok@ta 5% Deutsche Bank - co sądzicie? 9.3.2016 13:34 przez:
Arias

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Strata Deutsche banku - co z klientami? 9.10.2015 7:30 przez:
Gracjal
To prawda, że deutsche bank pomagał prać pieniądze Rosjanom? 17.8.2015 10:33 przez:
OlafLub

forum finansowe dla firm