Debet w koncie osobistym

Debet w koncie osobistym

Debet w koncie osobistym to „pozwolenie” od banku na używanie większej kwoty pieniędzy niż rzeczywiście wynoszą środki własne zgromadzone na rachunku.

Debet w koncie to forma odnawialnego kredytu - można zadłużyć się maksymalnie do wysokości ustalonego przez bank limitu (zależny jest on m.in. od wieku klienta, jego zarobków, przeciętnych wydatków, innych zobowiązań, rodzaju umowy o pracę czy czasu posiadania już konta w danym banku), natomiast każda wpłata na rachunek automatycznie niweluje „dług”. Codziennie od „minusowego salda” naliczane są odsetki - oprocentowanie zależne jest od banku czy rodzaju posiadanego konta, ale średnio wynosi w Polsce ok. 16 - 16,5 proc. w skali roku.

O przydzielenie debetu na koncie należy oczywiście się w banku ubiegać, nie jest on zazwyczaj dostępny wraz z otwarciem konta. Zarówno otrzymanie debetu na jeden rok, jak i przedłużenie go na kolejny, jest płatne - zależnie od oferty banku, ale średnio ok. 2% przyznanego limitu.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
100 zł za każdy 5000 zł pożyczki w Banku Millennium
W Banku Millennium wystartowały dwie nowe promocje kredytowe: "100 zł raty" w ramach Pożyczki Gotówkowej i 0% prowizji w ofercie konsolidacji. Czy warto z nich skorzystać? Sprawdzamy.
Co to jest kredyt konsumencki?
Zaciągając kredyt lub pożyczkę (od razu podkreślamy: nie, to nie są identyczne produkty - choć w praktyce różnice między są dla konsumentów zazwyczaj nieodczuwalne) z pewnością zetknąłeś się z pojęciem „kredytu konsumenckiego”. Czym jest ten rodzaj finansowania i jakie korzyści niesie dla kredytobiorców, a jakie obowiązki dla banków, dowiesz się poniżej.
Darmowe korzyści z Kontem Jakże Osobistym w Alior Banku
Wczoraj w ofercie Alior Banku pojawiło się Konto Jakże Osobiste - darmowe dla aktywnych klientów, nieco kosztowne dla tych pozostałych. Jedno jest pewne: to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chcą skonfigurować rachunek wedle własnych potrzeb.