12.08.2013, 16:09

Czym różni się kredyt obrotowy w rachunku bieżącym od kredytu obrotowego w rachunku kredytowym ?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 5.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Czym różni się kredyt obrotowy w rachunku bieżącym od kredytu obrotowego w rachunku kredytowym ?
Zastanawiasz się, czym jest kredyt obrotowy oraz czym różni się kredyt obrotowy w rachunku bieżącym od kredytu obrotowego w rachunku kredytowym? Sprawdź z Comperią!

Kredyt obrotowy to kredyt, którego przeznaczeniem jest finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Klienci detaliczni nie mają możliwości zaciągnięcia tego rodzaju kredytu, gdyż jest on dedykowany firmom. Z reguły jest uznawany za pożyczkę krótkoterminową, a więc taką, której okres spłaty nie przekracza 52 tygodni.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym polega na tym, że przedsiębiorstwo ustala z bankiem limit kredytowy w rachunku bankowym. Firma może więc w przypadku chwilowej utraty płynności dokonywać płatności do określonego limitu- w tym przypadku firma będzie miała ujemne saldo. Wpływy na konto w pierwszej kolejności służą spłacie ujemnego salda konta bankowego. W przypadku takiego kredytu banki pobierają prowizję za gotowość do udzielenia kredytu oraz naliczają odsetki od ujemnego salda.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym, w odróżnieniu od kredytu obrotowego w rachunku bieżącym, jest rozwiązaniem jednorazowym. To znaczy, w przypadku chwilowych problemów z płynnością, osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą zaciągnąć taki kredyt, podpisując pisemną umowę z bankiem. Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym może być także kredytem odnawialnym.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym wiąże się także z koniecznością posiadania konta w banku. W przypadku kredytu obrotowego w rachunku kredytowym takiej konieczności nie ma.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.08.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czym różni sie karta debetowa od kredytowej 1.7.2014 12:56 przez:
tynusia
Czy za kredyt hipoteczny mogę kupić też samochód? 25.8.2015 13:50 przez:
alfred1

forum o kredytach

Forum o lokatach
Co to jest rachunek pomocniczy? 28.8.2014 19:38 przez:
księżna kasja

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Czym się różni IKE od IKZE? 21.8.2015 13:05 przez:
LeonLisz

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Praca na etacie czy działalność 25.5.2014 18:05 przez:
Orzeszek

forum finansowe dla firm

Forum GSM
telefon w samolocie 28.9.2014 20:53 przez:
sunshine

forum gsm