2009-10-09 08:56:27

Comperia pomaga wybrać najlepsze konto dla studenta!

Jesteś już studentem, a może właśnie zaczynasz studia? Nie masz jeszcze własnego konta osobistego, a może szukasz lepszej opcji? Comperia.pl radzi na co zwrócić uwagę przy wyborze konta osobistego. Zobacz gdzie za założenie konta nie zapłacić ani złotówki! Oto poradnik Comperii jak wybrać najlepsze konto dla studenta.

Konto osobiste jest praktycznie nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej osoby. Studenci nie stanowią tu wyjątku. Płatności rachunków, transfery środków, odbiory stypendiów – korzystanie z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tych przypadkach to znaczna oszczędność czasu. Nie mniej jednak, wybór optymalnego konta dla studenta to nie lada problem.

Każdy bank posiada bogatą ofertę tych produktów, których parametry dostosowane są do różnorodnych oczekiwań. Jedni z nas poszukują niskich opłat za prowadzenie konta, inni znacznej liczby bezpłatnych bankomatów, a jeszcze inni możliwości wydania 3 kart do rachunku. Jak widać zatem wybór wcale jest prosty. Jeżeli dodamy do tego jeszcze, zbliżone do kont osobistych, konta oszczędnościowe to otrzymamy prawdziwy multum ofert.
Comperia.pl pomaga przy dokonaniu odpowiedniego wyboru.
 
Na co zwrócić uwagę?
Przed podpisaniem umowy o prowadzenie konta dla studenta w pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować w jaki sposób będziemy korzystać z konta. Dopiero odpowiedź na to pytanie pozwoli nam najlepiej dopasować ofertę do oczekiwań.
 
W przypadku studentów, którzy w większości nie posiadają jeszcze stałego źródła dochodów najlepszym wyborem wydaje się bezpłatne konto osobiste. Nie mniej jednak należy pamiętać o tym, że liczy się także funkcjonalność, a ta w takim przypadku może być znacznie ograniczona. Co z tego, że nie poniesiemy opłat za otwarcie oraz prowadzenie konta, skoro za zwykły przelew zewnętrzny zapłacimy np. 2 zł?
 
Następną kwestią jest swobodny dostęp do zgromadzonych środków. Przy wyborze banku warto sprawdzić ile oddziałów i bezpłatnych bankomatów posiada w interesującej nas okolicy oraz ile kosztuje wypłata z bankomatu innego banku. Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się potrzebować nagle gotówki.
 
Konto dla studenta bez bankowości internetowej? To nie możliwe. Ostatnią więc kwestią, której nie można przeoczyć jest sprawność i zabezpieczenie internetowego systemu bankowego. Które banki realizują przelewy w przeciągu kilku godzin, a na które przyjdzie nam czekać 2 – 3 dni? W jaki sposób odbywa się proces logowania do systemu czy potwierdzanie transakcji? To wszystko może zaważyć na bezpieczeństwie naszych pieniędzy.
 
Najlepsze oferty
Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej parametry Comperia.pl prezentuje trzy najlepsze oferty kont osobistych dla studenta. Szukając najtańszego konta założyliśmy, że student dokona miesięcznie 6 przelewów – 4 za pośrednictwem internetu i 2 w oddziale banku (po 3 wewnętrzne i zewnętrzne) oraz 4 wypłat z bankomatów.

L.P. Bank Nazwa rachunku Miesięczny koszt użytkowania Opłata za prowadzenie konta Liczba bezpłatnych bankomatów
1 mBank eKonto 5,00 zł 0,00 zł 3700
2 Lukas Bank e-Konto Student 5,50 zł 0,00 zł 1250
3 Multibank Multikonto młodzieżowe 6,00 zł 0,00 zł 3800
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Na pierwszym miejscu znalazła się oferta mBanku – eKonto. Miesięczny koszt użytkowania tego konta będzie kosztować studenta 5 zł. Niewiele więcej za te same usługi przyjdzie nam zapłacić w Lukas Banku, który zajął drugą pozycję w zestawieniu – 5,5 zł. W porównaniu z mBankiem będziemy mieli jednak do wyboru zdecydowanie mniej bezpłatnych bankomatów, co obniża funkcjonalność konta. Najlepszą trójkę zamyka natomiast Multibank. Jego Multikonto młodzieżowe oferuje aż 3 800 bezpłatnych bankomatów za cenę 6 zł miesięcznie.
 
Jak widać zatem, odpowiednie zdefiniowanie sposobu korzystania z konta osobistego znacząco ułatwia wybór najlepszych ofert na rynku. Wybór najlepszego konta dla studenta rządzi się więc tymi samymi prawami co wybór konta dla osoby pracującej.

 

 

Chcesz podyskutować o kontach dla studenta? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

 

Comperia.pl

 

 

 

2009-10-09
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne