2010-01-18 14:41:52

Comperia podpowiada, jak zmienić konto bankowe-teraz jeszcze łatwiej!

Denerwują Cię wysokie opłaty na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym? Znalazłeś lepszą ofertę? Nie zwlekaj, przenieś się do nowego banku. Zgodnie z rekomendacją Związku Banków Polskich od 1 stycznia jest jeszcze łatwiej. Comperia wyjaśnia, na czym polegają ułatwienia i jak zmienić konto bankowe. Sprawdź z nami jak to zrobić i znajdź najtańsze konto na rynku!
Stoisz w długich kolejkach? Płacisz za dużo za ROR? Z dniem 1 stycznia 2010r. weszła w życie rekomendacja Związku Banków Polskich, która standaryzuje usługi bankowości i zbliża je do poziomu europejskiego. Dzięki ułatwieniom przy zmianie konta powinna zwiększyć się ich konkurencyjność, co jest ważną informacją dla Ciebie.
 
Poniżej przedstawiamy w kilku krokach jak zmienić konto bankowe! Jeśli Twoje konto wydaje się za drogie to koniecznie sprawdź nasz poradnik i znajdź najtańszy ROR na rynku.
 
1. Znajdź lepszą ofertę od dotychczasowego rachunku.
 
Możesz to zrobić z pomocą naszej porównywarki kont bankowych. Sprawdź najlepsze konta osobiste

 

 
2.Idź do placówki nowego banku i poproś o założenie i przeniesienie konta.
 
Na czym polega rekomendacja Związku Banków Polskich?
ZBP opracował wraz z bankami rekomendację, której głównym celem jest dostosowanie się do wymogów europejskich w zakresie ujednolicenia zasad. Bardzo pomoże to klientom indywidualnym. Dlaczego? Teraz załatwisz przeniesienie szybko i sprawnie.
 
3. Po założeniu konta w nowym banku złożysz dyspozycje odnośnie warunków przeniesienia rachunku, a nowy bank przepisze zlecenia stałe z poprzedniego ROR, poinformuje (ZUS, Urząd Skarbowy, pracodawcę oraz inne wskazane przez klienta instytucje) o zmianie numeru konta. Dodatkowo cała operacja ma trwać do 7 dni roboczych, a w przypadku pomyłki, wszystko naprawią banki. Jest oczywiście kilka założeń odnośnie tych warunków. Do nowego konta przeniesiesz wszystkie usługi płatnicze pod warunkiem, że nowy bank posiada je w swojej ofercie. Dodatkowo nie będzie łatwo z przeniesieniem np: konta o saldzie ujemnym. Przeniesienie nie pozwoli Ci uniknąć spłaty kredytów w obecnym banku.
 
Pamiętaj jednak, że nowy bank będzie Cię cenił jako klienta "wyciągniętego od konkurencji". W związku z tym debet na koncie, czy zadłużenie karty kredytowej można rozwiązać w prosty sposób. W nowym banku możesz otrzymać karte kredytową i spłacić nią poprzednią kartę. Większym problemem przy zmianie konta może być wielotysięczny kredyt samochodowy lub gotówkowy dołaczony do konta. W tej sytuacji możesz zminimalizować opłaty ( oddać kartę płatniczą, nie dokonywać przelewów) lub zamienić konto w starym banku na tańsze tak, by spłacać kredyt i... otworzyć ROR w nowym banku.
 
Często jest tak, że myśląc o zmianie rachunku myślisz o staniu w kolejkach, formalnościach, informowaniu ZUS-u, pracodawcy o zmianie numeru konta. Teraz to się zmieniło! Banki wykonają za Ciebie formalności. Najważniejsze, by nowe konto było tańsze lub dawało Ci więcej usług za tę samą cenę. Jeśli takie znajdziesz, nie czekaj. Po co płacić więcej?

 

Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

 

2010-01-18
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne