03.12.2009, 15:20

Co zrobić z długiem na karcie kredytowej? Radzi Comperia.pl

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Karta kredytowa ma to do siebie, że bardzo łatwo wyjmuje się ją z portfela. Kiedy dopuszczasz się tego „grzechu” zbyt często, saldo zadłużenia może przekroczyć Twoje możliwości. Bank poprosi o uiszczenie rachunku. Czy są sposoby na zaradzenie tej niewygodnej sytuacji?

Karta kredytowa to bankowy wynalazek mający służyć obsłudze różnego rodzaju płatności. Efekt działań posiadacza plastikowego kartonika jest widoczny na generowanym co miesiąc saldzie zadłużenia. A to niestety trzeba regularnie spłacać, bo funkcjonalny wynalazek zacznie się przekształcać w generator stresu.

 
Jak działa karta?
 
Zadłużenie na karcie jest naliczane najczęściej w okresach miesięcznych. Transakcje dokonywane w tym czasie zostają dopisywane do salda. Masz najczęściej prawie miesiąc na uregulowanie rachunku. Jeżeli nie zrobisz tego w całości, bank naliczy odsetki. Te w przypadku kart kredytowych są dużo wyższe niż w hipotekach, a nawet kredytach gotówkowych. Dlatego Twój portfel dotkliwie odczuje brak spłat całego kartowego zadłużenia.
 
Sprawdź ile zyskujesz wykorzystując (odpowiedzialnie) karty kredytowe!
 
Zamienię saldo na pożyczkę
 
Co bardziej proaktywny bank widzi bolączki swoich klientów i proponuje zamianę długu na karcie na kredyt gotówkowy. Jest on najczęściej niżej oprocentowany, a więc opłacalny. Dlaczego bank wyciąga pomocną rękę? Nie licz na to, że robi to charytatywnie. To pewna forma inwestycji. Spadnie zadłużenie na karcie, więc będziesz mógł znowu się zadłużyć. A pozostajesz wciąż klientem tego samego kredytodawcy. Tak czy owak, warto skorzystać.
 
Z kartą uważaj
 
Karta kredytowa to w gruncie rzeczy pozytywny wynalazek. Umożliwia płacenie nawet tym, którzy pieniędzy nie posiadają. Jednak nieumiejętne korzystanie z tego magicznego plastiku może być źródłem finansowych tarapatów. Bo narosłego kredytu nikt nie anuluje. Co najwyższej pozwoli na zmniejszenie jego kosztów. Dlatego rozsądek jest jak najbardziej wskazany, również w przedświątecznej gorączce zakupów.
 
Chcesz podyskutować o kartach kredytowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kartach kredytowych!
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Co zrobić, gdy bankomat nie wypłaci pieniedzy? 24.4.2015 10:08 przez:
hubertus

forum o kredytach

Forum o lokatach
Co zrobić, aby uzbierać 1 milion zł? 21.11.2018 21:22 przez:
Robert Sierant,
Co zrobić, żeby nie tracić odsetek? 14.8.2014 20:27 przez:
Karolyna

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Co zrobić gdy pracodawca nie chce dać umowy 18.7.2014 14:29 przez:
wiktor111

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Przeterminowany kredyt odnawialny - co zrobić? 17.5.2016 11:51 przez:
hubertus

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Zgubiona gwarancja ,co zrobić ? 26.2.2016 15:57 przez:
kielczjan

forum gsm