27.08.2010, 08:30

Co słychać na rynku polisolokat? Nadal można sporo zarobić...

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

O polisolokatach w ostatnim czasie jest względnie cicho-na rynku depozytów bankowych rządzą lokaty jednodniowe, które mają za zadanie (zresztą podobnie jak polisy lokacyjne) ochronić Twoje oszczędności przed podatkiem od zysków kapitałowych. Czy jednak słusznie ten rodzaj inwestycji stracił na znaczeniu? Sprawdziliśmy najlepsze polisolokaty na 6 i 12 miesięcy. Sprawdź z Comperią ile można na nich zarobić!
Polisolokata czyli ubezpieczenie z premią
Polisa lokacyjna to nie lokata bankowa, choć powszechnie te dwa rodzaje produktów inwestycyjnych stawiane są w tym samym rzędzie. To co je łączy to gwarantowane odsetki na koniec trwania depozytu. Polisolokata to po prostu ubezpieczenie na dożycie z określoną premią, która stanowi zarobek inwestora. Lokując więc pieniądze w ramach tego produktu podpisujemy po prostu umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym (nie z bankiem) z określoną składką. W warunkach polisy towarzystwo zobowiązuje się zwrócić wpłaconą kwotę wraz z premią po zakończeniu inwestycji – zwykle po 6 lub 12 miesiącach.
 
Najlepsze polisolokaty na 6 miesięcy, kwota inwestycji 10 tys. zł
l.p.
Bank
Nazwa polisolokaty
Oprocentowanie ubruttowione
1.
Sprawdź!
Polisa lokacyjna NORD fortjene
5,51%
2.
Open Finance
Polisolokata 6-miesięczna
5,25%
3.
BPH
Polisa "Optima Profit"
4,76%
4.
Getin Noble Bank
 
Polisa lokacyjna 'Pewne Oszczędzanie'
4,75%
5.
Allianz
Polisa lokacyjna Allianz Profit GOLD
4,6%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Najlepsze polisolokaty na 12 miesięcy, kwota inwestycji 10 tys. zł
 
l.p.
Bank
Nazwa polisolokaty
Oprocentowanie ubruttowione
1.
Sprawdź!
Polisolokata 12-miesięczna
 
5,75%
2.
DnB Nord`
Polisa lokacyjna NORD fortjene
5,7%
3.
BPH
Polisa "Optima Profit"
 
5,56%
4.
EUROP
 
Polisa Lokacyjna Profit
5,36%
5.
Getin Noble Bank
 
Polisa lokacyjna 'Pewne Oszczędzanie'
5,25%%
 
Jak pokazują powyższe zestawienia najlepszych polisolokat, można na nich całkiem sporo zarobić-prawie 6% „brutto” w skali roku.
 
Polisolokata vs. lokata jednodniowa
Jaka jest różnica pomiędzy polisą lokacyjną a lokatą jednodniową? Pierwsza została wskazana powyżej-polisolokata to nie umowa z bankiem tylko towarzystwem ubezpieczeniowym. W związku z tym pieniądza ulokowane w jej ramach nie podlegają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Różnica? BFG gwarantuje zwrot 100% wartości lokaty, w przypadku wkładu do 50 tys. EUR, a UFG tylko 50% polisy.
 
Najlepsze jednodniowe lokaty bankowe - kliknij i sprawdź
 
Lokata jednodniowa jest bardziej elastyczna-można ją codziennie zakładać i odnawiać, za każdym razem zmieniając jej kwotę. Należy jednak pamiętać, że konstrukcja lokaty jednodniowej sprawia, że jej maksymalna kwota zwykle nie przekracza 10-15 tysięcy złotych (tylko wtedy możliwe jest ominięcie podatku od zysków kapitałowych).
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.08.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum