17.04.2012, 14:34

Brak konta w banku nie jest przeszkodą w założeniu lokaty - wystarczy kilka kliknięć…

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bardzo często Polacy zakładają lokaty tylko w tych bankach, w których posiadają konto osobiste. Tymczasem istnieje grupa banków, w których każdy może założyć depozyt. Comperia.pl przedstawia lokaty, które można założyć przez Internet w banku, w którym nie ma się konta.

Bywa, że posiadacz rachunku osobistego w danym banku lokuje w nim także oszczędności. Ba, czasem nawet przy wyborze konta decydującą kwestią jest jakość produktów oszczędnościowych. Takie podejście nie jest najlepsze.

W poszukiwaniu atrakcyjnych lokat nie warto ograniczać się do swojego banku. Związanie się z danym bankiem umową o prowadzenie ROR-u nie zobowiązuje do korzystania z jego innych produktów finansowych. Tym bardziej, że nie jest trudno znaleźć w innym banku atrakcyjniejszą lokatę niż w swoim.

Najlepsze lokaty dla nieposiadających konta

Aktualnie najlepszą lokatę internetową „dla każdego” na pół roku ma Kredyt Bank. Na lokacie z premią zarobi się ponad 131,5 zł. Na podium zestawienia znajdują się także depozyty FM Banku oraz Alior Banku. W nich zarobi się 125,5 - 127,5 zł. Godne polecenia są także lokaty w Meritum Banku, Open Finance, Idea Banku czy GetinOnline.

To właśnie na stronach takich instytucji jak Meritum Bank, Idea Bank, Getin Online, Inteligo, Santander Consumer Bank, FM Bank czy Open Finance warto szukać internetowych depozytów także na inne okresy. Są to obecnie jedne z najatrakcyjniejszych lokat na rynku.

 

Spośród dziesięciu ogólnie najlepszych lokat na 6 miesięcy na 5 tys. zł, 5 z nich dostępnych jest dla każdego, a nie tylko klientów danego banku. Na podium najatrakcyjniejszych depozytów są 2 niewymagające założenia konta.

Lepsza jest tylko Lokata z premią dla posiadaczy konta w Kredyt Banku, której oprocentowanie jest o 0,2 p. proc. wyższe niż w wersji dla osób niebędących właścicielami rachunku. Posiadacze konta zarobią więc 4 zł więcej niż inni.

Top 10 najlepszych lokat bez konieczności zakładania konta możesz zobaczyć tutaj.

Czy to bezpieczne?

Jak zakłada się lokatę internetową w innym banku? To proste i bezpieczne. Najpierw trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. Następnie w wiadomości e-mailowej dostaniemy numer rachunku, na który należy przelać środki.

Niektóre banki dają dostęp do systemu bankowości elektronicznej (otwierają darmowy rachunek techniczny do obsługi lokat), aby można było na bieżąco śledzić stan swoich oszczędności, np. GetinOnline i Idea Bank przysyłają e-mailem login, a SMS-em hasło. Po zakończeniu lokaty, jeśli wybrano opcję nieodnawialności, środki wraz z odsetkami wpłyną z powrotem na konto deponenta.

W każdej chwili można wydać dyspozycję zerwania lokaty (przez telefon, w oddziale, czasem przez internet), aczkolwiek zazwyczaj będzie się to wiązało z utratą wszystkich naliczonych dotychczas odsetek (choć np. 6-miesięczną lokatę w Alior Banku można zerwać bez utraty odsetek). Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.04.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum GSM
Z jakim operatorem macie negatywne doświadczenia? 12.7.2015 14:09 przez:
nastor

forum gsm