Finanse na żywo Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

Konto dla wymagających, czyli gdzie założyć dobry rachunek firmowy?

30.01.2017 13:29

Prowadzenie działalności gospodarczej to trudne zadanie. Przedsiębiorca musi zmagać się nie tylko z ciągłym poszukiwaniem nowych klientów, ale także maksymalnie ograniczać koszty własne. Jednym z czynników generujących obciążenia dla małej firmy są te związane z prowadzeniem konta firmowego. Na szczęście na rynku można znaleźć rozwiązania, które są oferowane zupełnie bezpłatnie. Przykładem takiego instrumentu jest BIZnest Konto dostępne w Nest Banku. Zobaczmy co wyróżnia ten produkt na tle konkurencji.

 

BIZnest Konto to rachunek firmowy, za którego otwarcie i prowadzenie nie są naliczane żadne opłaty. Co więcej, posiadacz takiego konta nie płaci także za użytkowanie karty debetowej. Istotną kwestią jest to, że obydwa te instrumenty są darmowe bezwarunkowo, czyli ich posiadacz nie musi zasilać konta czy dokonywać jakichkolwiek płatności przy użyciu karty. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż na rynku obowiązują nieco odmienne standardy.

 

Posiadacz BIZnest Konta nie musi się martwić o opłaty pobierane za wykonywanie podstawowych operacji bankowych. Przelewy internetowe do kontrahentów, przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, przelewy SEPA czy w końcu wypłaty pieniędzy z krajowych bankomatów nie niosą ze sobą konieczności ponoszenia żadnych kosztów. Właściciel BIZnest Konta może także bez opłat wpłacać pieniądze na swój rachunek firmowy. Przeprowadzenie takiej czynności umożliwia mu sieć licząca ponad 2500 urządzeń obsługiwanych przez Euronet zwanych wpłatomatami.

 

Na koniec warto zaznaczyć, iż w ramach BIZnest Konta są dostępne także inne usługi. Jedną z nich jest darmowy dostęp do szerokiej gamy produktów oszczędnościowych w skład których wchodzą wysoko oprocentowane lokaty i rachunek oszczędnościowy.

 

Na słowa uznania zasługuje wyjątkowo prosty proces zakładania BIZnest Konta. Osoba zainteresowana takim rachunkiem wystarczy, że wypełni stosowny wniosek na stronie internetowej banku, wykona przelew autoryzacyjny lub podpisze umowę u kuriera, po czym aktywuje rachunek. Dla bardziej konserwatywnych klientów pozostaje również możliwość otworzenia konta w oddziale stacjonarnym.

Marzena Kazbieruk 30 Stycznia 2017 13:29
Lubię
Skomentuj
Zobacz wszystkie wpisy: Blog finansowy Marzeny Kazbieruk >